Соцмережа Х не вживає заходів проти більшості публікацій з «екстремальною мовою ненависті» – дослідження

Джерело: The Hill з посиланням на результати дослідження Центру протидії цифровій ненависті (Center for Countering Digital Hate, CCDH)

Соціальна мережа X, раніше відома як Twitter, ігнорує більшість повідомлень, які містять “екстремальну мову ненависті”.

Вибравши 300 публікацій зі 100 облікових записів, які були класифіковані як такі, що “містять мову ворожнечі”, дослідники CCDH встановили, що 259, або 86% повідомлень залишалися на платформі через тиждень після того, як про них повідомили модераторам. 90 із 100 облікових записів також залишалися активними.

За даними CCDH, серед незаблокованих дописів були ті, які заперечували Голокост, висміювали жертв Голокосту, прославляли нацистів та засуджували міжрасові відносини.

Дослідники виокремили підгрупу зі 140 повідомлень, які відкрито пропагували антисемітизм, і виявили, що X залишив 119, або ж 85%, із цих 140 повідомлень.

На думку некомерційної спостережної групи, кожне повідомлення “явно порушувало” політику X щодо розпалювання ненависті.

Примітно, що в попередньому звіті, опублікованому в червні, CCDH встановила, що X не вжила заходів щодо 99% твітів 100 верифікованих облікових записів Twitter Blue, які організація відзначила як дописи, які містять ненависницькі погляди.

При цьому в липні X Corp подала судовий позов проти CCDH, стверджуючи, що некомерційна організація неправомірно заволоділа доступом до даних платформи для своїх досліджень.

Як розповіли у виданні, минулого тижня власник соцмережі Ілон Маск звинуватив Антидифамаційну лігу в “спробі знищити” X і пригрозив судовим позовом проти цієї організації, яка аналогічним чином бореться з розпалюванням ненависті та антисемітизмом.

Зазначено, що після купівлі платформи восени минулого року Маска критикували за низку спірних рішень, зокрема й за те, що він наполягає на свободі слова, скорочуючи масштаби модерації контенту.

Своєю чергою, гендиректорка X Лінда Яккаріно запевняє, що зараз платформа “набагато здоровіша та безпечніша”, ніж рік тому, оскільки там створено інноваційні інструменти забезпечення безпеки бренду та модерації контенту.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.