У Києві розпочав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду

Джерело: Офіс генпрокурора

Генеральний прокурор Андрій Костін та прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан повідомили, що у Києві розпочав роботу офіс МКС.

Відтак, польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС за межами Гааги.

За словами Генпрокурора України, робота офісу допоможе посилити взаємодію між Україною та Міжнародним кримінальним судом. А також підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців.

Також Андрій Костін подякував Каріму Хану за колосальну роботу, яку здійснюють МКС і його Офіс для притягнення до відповідальності винуватців міжнародних злочинів.

Серед результатів цієї роботи – історичні ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової, які майже пів року тому видав Міжнародний кримінальний суд. Вони стали результатом п’яти місяців безпрецедентної співпраці між українським Офісом генпрокурора та Офісом прокурора МКС.

Зображення: Офіс генпрокурора

Зокрема, Генпрокурор України відзначив роботу команди МКС під керівництвом Бренди Голліс, яка працювала в Україні над розслідуванням низки тяжких злочинів безпосередньо на місцях. Він подякував за швидку реакцію команди МКС на підрив дамби Каховської ГЕС, коли буквально через 3 дні після вчинення злочину представники МКС разом з українськими прокурорами вже працювали на затоплених територіях Херсонщини.

“Ми повністю відкриті та прозорі. Надаємо усі необхідні матеріали, доступ до місць злочинів, доказів та свідчень. Робимо все від нас залежне, аби експерти Міжнародного кримінального суду мали змогу побачити наслідки злочинів агресора на власні очі і зробити власні неупереджені висновки”, – зазначив Андрій Костін.

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.