З вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 у США, – речник Повітряних сил

Джерело: Юрій Ігнат в інтерв’ю NV

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що з вересня українські пілоти почнуть підготовку на F-16 в США та у Великій Британії. Він також підтвердив, що з кінця серпня українські пілоти проходять навчання на F-16 у Данії.

У вересні на авіабазі в Техасі (США) розпочнеться “мовна” підготовка українських пілотів і технічного персоналу до навчання на винищувачах F-16.

“США вже дали дозвіл. Ми цього довго чекали. Де, як не у США? У них найкраща база підготовки пілотів. Тому ми дуже розраховуємо саме на Сполучені Штати, бо там є і інструктори, і база, і можливості для того, щоб більше охопити пілотів”, – сказав Ігнат.

За його словами, кількість країн, де буде проходити це навчання, лише збільшуватиметься.

“У Великій Британії вчаться молоді випускники, у них буде більш довготривала підготовка, вони не мають досвіду бойового. А пілоти досвідчені поїхали [до Данії] і вже виконують ту програму, яку їм запропонували наші партнери”, – пояснив Ігнат.

Речник Повітряних сил також зазначив, що пілотів відправлятимуть на навчання “хвилями”, оскільки частина з них продовжуватиме виконувати бойові завдання в Україні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.