В Україні запроваджують пілотну програму безоплатної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій
Джерело: Міністерство у справах ветеранів України
Уряд України впроваджує пілотну програму безоплатної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Відтак, здобувачі освіти зможуть самостійно обирати напрям та вид професійного навчання, а також заклади освіти із переліку, який буде розміщено на сайті Державного центру зайнятості (ДЦЗ).
Пілотний проєкт спрямовано на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також сприятиме подальшому працевлаштуванню ветеранів війни та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни. Координуватиме експериментальний проєкт Мінекономіки та ДЦЗ – в межах системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя, яку в Україні впроваджує Мінветеранів.
Відповідно до Порядку реалізації експериментального проєкту, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку, або підвищити кваліфікацію.
Крім того, особам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.
Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проєкту буде здійснюватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив ветеранів російсько-української війни працювати в МЗС.
- 9 серпня заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна повідомила, що за підсумками подачі заяв на гранти для ветеранів 13 переможців отримають кошти від держави на створення бізнесу на майже 5 млн грн.
- З 10 квітня Кабмін запустив грантову програму для ветеранів, ветеранок та другого з їх подружжя. Згідно з умовами програми, вони можуть отримати кошти на розвиток бізнесу в розмірі від 250 000 грн до 1 млн грн.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.