Верховна Рада проголосувала за публічне відкриття е-декларацій

Джерело: народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк у Telegram
Сьогодні, 20 вересня, Верховна Рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента України Володимира Зеленського.
“Рада схвалила вето президента та виправила закон про відновлення е-декларування! За – 341, конституційна більшість. Зміни передбачають одразу відкриття декларацій. Цього разу весь зал був тотально за відкритість. Такі зміни за два тижні в ідеології”, – повідомив Ярослав Железняк.
Результати голосування по фракціях:
- “Слуга Народу” – 214;
- “Європейська Солідарність” – 22;
- “Батьківщина” – 13;
- “Платформа за життя та мир” – 18;
- “За майбутнє” – 11;
- “Голос” – 18;
- “Довіра” – 17;
- “Відновлення України” – 12;
- Позафракційні – 16.
Нагадаємо, що 5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Депутати також вирішили притягати до відповідальності тих, хто не подасть декларацію у встановлений термін.
Законопроєкт про відновлення е-декларування чиновників зареєстровано 27 липня.
Цей законопроєкт було визнано невідкладним і прийнято в той же день, що і базовий законопроєкт із поправками до його положень.
Законопроєкт є особливо важливим для виконання Україною семи рекомендацій щодо вступу до ЄС.
У жовтні Єврокомісія представить звіт з оцінкою виконання Україною цих заходів.
Відтак, 6 вересня військовослужбовець та експерт із питань реформи охорони здоров’я Олександр Ябчанка зареєстрував петицію щодо повернення електронного декларування під час війни та відкриття майнових декларацій чиновників. Приблизно за 3 години петиція набрала усі необхідні підписи (25 тисяч).
- Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що наклав вето на законопроєкт про електронне декларування. Глава держави наголосив, що декларації мають бути відкритими.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.