Майже 200 медиків-добровольців підсилили лікарні на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Близько 200 медиків-добровольців підсилили медзаклади на постраждалих від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС територіях.

Триває проєкт з підтримки спроможності медичних закладів Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. Внаслідок підриву Каховської ГЕС навантаження на них зросло, тож важливо і надалі забезпечити надання якісної та своєчасної  медичної допомоги для українців.

Відтак, для підсилення лікарень у вищезгаданих областях вже залучено 196 медиків-добровольців. Найбільше медиків працювали або й досі працюють на Херсонщині – 146 осіб та ще 48 – на Миколаївщині.

Найактивніші медики-добровольці, які готові підсилювати колег, – із Волинської, Тернопільської, Полтавської, Закарпатської областей та міста Київ.

Зображення: МОЗ України

До роботи залучаються, зокрема, такі фахівці: лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицевий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікар-онколог, лікар-гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.

Проєкт реалізується за підтримки ВООЗ. Наразі до нього вже готові долучитися кількасот медиків, тому орієнтовний графік відряджень вже складено до кінця року.

У межах проєкту медики, які згодилися підсилити колег на постраждалих територіях, отримують грошову винагороду за кожну добу.

Долучитися до підсилення медзакладів медики-добровольці можуть у два способи:

  • через керівника лікарні, який подає списки охочих медичних працівників для їх направлення у відрядження;
  • самостійно, зателефонувавши на “гарячу лінію” МОЗ та залишивши заявку на участь за номером телефону: 0-800-60-20-19.

 

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.

Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.