Чехія, Данія та Нідерланди підписали угоду про постачання озброєння Україні

Джерело: пресслужба Міноборони Чехії

19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.

Україні споряджатимуть як сучасне чеське озброєння, так і модернізовану техніку, яка вже є на озброєнні місцевих Збройних сил. Зауважується, що техніка та боєприпаси надійдуть в Україну в найближчі місяці та у 2024 році.

Зокрема, це буде постачання додаткових танків, гаубиць, стрілецької зброї, БМП, засобів протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби або боєприпасів від компаній нашої оборонної промисловості, – пояснив Блажковец. – Мета – налагодження довгострокової співпраці та підтримки Збройних Сил України. Перший підпроєкт – передача 15 модернізованих основних бойових танків Т-72ЕА, які найближчим часом відправляться в Україну.

Заступник міністра акцентував, що ця угода означатиме величезну користь для подальшого розвитку чеської оборонної промисловості та для безпеки Чеської Республіки. Завдяки цьому чеські зброярі стануть більш конкурентоспроможними на світовому ринку. Водночас це будуть проєкти з великою економічною вигодою для Чехії, включно з можливістю працевлаштування для громадян.

Для Чехії – це не перший проєкт, в межах якого вона постачає озброєння, профінансоване іншою державою. У тристоронньому проєкті зі США та Нідерландами в Україну вже спорядили 45 (із загалом 90) модернізованих танків Т-72. Крім того, відбулися або тривають проєкти з постачання зенітних комплексів МР-2 або засобів пасивного спостереження.

Промислові проєкти на підтримку України координує агентство AMOS (Агентство міжурядового оборонного співробітництва), яке входить до міністерства оборони Чехії.

19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).

Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.  

Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп оголосив про намір призначити на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.