Південна Корея «не стоятиме осторонь», якщо КНДР отримає допомогу РФ для посилення свого озброєння

Джерело: CNN

20 вересня у своєму зверненні до Генеральної Асамблеї ООН президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна спільно зі своїми союзниками “не буде стояти осторонь”, якщо Північна Корея отримає допомогу Росії для посилення своїх можливостей зброї масового знищення.

Хоча військова сила в різних країнах може відрізнятися, об’єднавшись у непохитній солідарності та неухильно дотримуючись наших принципів, ми можемо стримувати будь-які незаконні провокації, — наголосив Юн.

Глава Південної Кореї також закликав реформувати Раду Безпеки ООН. З його словами, парадоксально, що “постійний член Ради Безпеки ООН, на якого покладено роль головного охоронця світу в усьому світі, веде війну, вдираючись до іншої суверенної держави, і отримує зброю та боєприпаси від режиму, який грубо порушує резолюції Ради Безпеки ООН”.

У такій ситуації заклик до реформування Ради Безпеки ООН отримав би широку підтримку. І якщо КНДР отримає інформацію та технології, необхідні для посилення свого потенціалу ЗМЗ в обмін на підтримку Росії звичайними озброєннями, угода буде прямою провокація, яка загрожує миру та безпеці не лише України, а й Республіки Корея, – додав президент.

На початку цього місяця лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав Росію та зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним. Кім запропонував свою підтримку Путіну після їхніх переговорів, сказавши, що завжди буде “на боці Росії”, і, здається, схвалив війну РФ проти України. Путін назвав їхні переговори “дуже предметними”.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.