Єврокомісія розглядає, чи захищати три країни ЄС на тлі позову України щодо заборони імпорт зерна — FT

Джерело: Financial Times

В Європейській комісії розглядають питання, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину через позов України до Світової організації торгівлі (СОТ). Київ вважає, що три країни блоку порушують торгові правила ЄС шляхом заборони імпорту українського продовольства.

Вищезгадані країни ввели односторонні заборони на імпорт українського зерна, хоча Єврокомісія ухвалила рішення щодо скасування обмежень. Спершу Єврокомісія вимагала країни скасувати заборони, але зараз працює над тим, щоб “скоординувати” їхні юридичні заперечення проти позову України до СОТ.

Комісія заявила, що “відповідно до законодавства ЄС” вона буде “діяти в межах цих процедур СОТ, ініційованих проти країн-членів”.

“Наступним негайним кроком буде надання відповіді Україні на ці запити про консультації від імені всіх трьох країн-членів”, — заявили в Єврокомісії.

Дискусії щодо того, чи варто захищати три країни тривали в середу ввечері. Під час зустрічі порушили питання, що державам-членам “не дозволено вживати односторонніх заходів у сфері торгівлі” і що вона “оцінює юридично складну ситуацію”.

“Ми взаємодіємо із зацікавленими (державами-членами – ред.) і будемо намагатися знайти конструктивне рішення, щоб не було необхідності в подальшому розгляді цієї справи”, — додали в Комісії.

Водночас Євросоюз може розпочати власну процедуру, “щоб переконатися, що держави-члени дотримуються своїх зобов’язань за законодавством ЄС і своїх зобов’язань в рамках СОТ”.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.