До Італії з початку повномасштабної війни евакуювали майже тисячу українських дітей

Джерело: Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 974 українські дитини евакуйовано до Італійської Республіки.

Для розв‘язання нагальних питань щодо перебування українських дітей, омбудсмен зустрівся з головою Департаменту ювенальної юстиції Міністерства юстиції Італії – Антоніо Санджермано, та заступницею начальника відділу Департаменту громадянських свобод та імміграції Міністерства внутрішніх справ – Префект Розанною Рабуано.

Зображення: Дмитро Лубінець/Telegram

Під час зустрічі сторони обговорили головні проблеми, пов’язані з темою опікунства громадянам Італії; перешкоджання у спілкуванні з дітьми батьків, законних представників з України; розділення дітей та розміщення їх в різних родинах і локаціях.

“Під час розмови також згадав про конкретні випадки протиправного усиновлення дітей, а також проблемні кейси евакуйованих у Республіці Італія, які потребують сприяння у вирішенні. Окрім того, мені відомо про затягування конкретних судових процесів щодо рішень про повернення дітей та сімей в Україну”, – повідомив Дмитро Лубінець.

А також зазначив, що разом з італійською стороною домовилися про можливість залучення представника Омбудсмана України до участі у засіданні, для роз’яснення суду норм українського законодавства (Закони України унеможливлюють усиновлення українських дітей під час війни за межами України), а також надати можливість спілкування із законним представником та надати можливість законному представнику самостійно приймати рішення щодо місця проживання дитини.

Зображення: Дмитро Лубінець/Telegram

Своєю чергою, керівник Департаменту запропонував створити спільну робочу групу при Міністерстві закордонних справ Італії, метою якої буде виявлення, попередження та поновлення прав українських дітей, які перебувають на території Італійської Республіки.

Глава МЗС Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни “Групи семи” знизити цінову стелю на російську нафту до 30 доларів за барель.

Командир батальйону 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Андрій Підлісний розкритикував діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

20 травня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №13301, в якому народні депутати пропонують звернутися до міжнародної спільноти з закликом визнати Північну Корею державою-агресоркою за її безпосередню участь у повномасштабній війні РФ проти України.

20 травня Рада Європейського Союзу запровадила нові санкції проти трьох російських військових структур, причетних до розробки й використання хімічної зброї на території України.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.