РФ продовжує використовувати кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України
Джерело: Держспецзв’язку
Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.
Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора зазначив, що поки сили безпеки і оборони звільняють тимчасово окуповані території на сході і півдні України, Росія продовжує атакувати інформаційні системи нашої держави та країн Європейського Союзу.
“Сучасна кібервійна не має кордонів, що вже підтверджено атаками на партнерів України: США, Велику Британію, Данію, Польщу, Чехію, Італію, Францію, Румунію, Латвію та інші країни. Зараз ворог проводить численні атаки в кіберпросторі партнерів з метою помсти або в межах проведення інформаційно-психологічних операцій для того, щоб підірвати підтримку України”, – сказав Віктор Жора під час онлайн-включення на конференції “Threathunt 2030” в Афінах, яку організувало Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA).
А також зазначив, що кіберагресія стала повноцінною складовою цієї війни, розширивши можливості ворога. І це стосується як руйнівних кібератак на інформаційні системи об’єктів критичної інфраструктури, так і розвідувальної діяльності та операцій впливу.
“Вже навіть не треба заглядати у майбутнє, моделювати його, щоб чітко усвідомити важливість спільної роботи над формуванням безпечного кіберпростору. Вона має тривати як в межах глобальних ініціатив, так і на двосторонньому рівні задля посилення нашої безпеки завдяки обміну досвідом, технологіями, підходами та напрацюваннями найкращих практик. Переконаний, що широке партнерство України та ENISA в цій сфері стане одним із важливих чинників у формуванні майбутньої системи європейської кібербезпеки”, – наголосив Віктор Жора.
Довідково. Конференція “Threathunt 2030” – один із найбільших профільних заходів Європи, який організовує Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA). Темами для обговорення стали різноманітні аспекти майбутніх загроз для кібербезпеки до 2030 року, питання посилення стійкості та поглиблення взаємодії між країнами Європи у сфері кібербезпеки.
- 18 вересня фінське Агентство транспорту та зв’язку Traficom зазнало DoS-атаки російських хакерів.
- Близькі до російського уряду хакери атакували десятки глобальних організацій з метою викрадення облікових даних із чатів Microsoft Teams, видаючи себе за технічну підтримку.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
- Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.