РФ продовжує використовувати кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України

Джерело: Держспецзв’язку

Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора зазначив, що поки сили безпеки і оборони звільняють тимчасово окуповані території на сході і півдні України, Росія продовжує атакувати інформаційні системи нашої держави та країн Європейського Союзу.

“Сучасна кібервійна не має кордонів, що вже підтверджено атаками на партнерів України: США, Велику Британію, Данію, Польщу, Чехію, Італію, Францію, Румунію, Латвію та інші країни. Зараз ворог проводить численні атаки в кіберпросторі партнерів з метою помсти або в межах проведення інформаційно-психологічних операцій для того, щоб підірвати підтримку України”, – сказав Віктор Жора під час онлайн-включення на конференції “Threathunt 2030” в Афінах, яку організувало Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA).

А також зазначив, що кіберагресія стала повноцінною складовою цієї війни, розширивши можливості ворога. І це стосується як руйнівних кібератак на інформаційні системи об’єктів критичної інфраструктури, так і розвідувальної діяльності та операцій впливу.

“Вже навіть не треба заглядати у майбутнє, моделювати його, щоб чітко усвідомити важливість спільної роботи над формуванням безпечного кіберпростору. Вона має тривати як в межах глобальних ініціатив, так і на двосторонньому рівні задля посилення нашої безпеки завдяки обміну досвідом, технологіями, підходами та напрацюваннями найкращих практик. Переконаний, що широке партнерство України та ENISA в цій сфері стане одним із важливих чинників у формуванні майбутньої системи європейської кібербезпеки”, – наголосив Віктор Жора.

Довідково. Конференція “Threathunt 2030” – один із найбільших профільних заходів Європи, який організовує Європейське агентство з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA). Темами для обговорення стали різноманітні аспекти майбутніх загроз для кібербезпеки до 2030 року, питання посилення стійкості та поглиблення взаємодії між країнами Європи у сфері кібербезпеки.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…