В Африці зростає рівень смертності слонів: The Guardian назвало причину

Джерело: The Guardian
Унаслідок кліматичних змін слонам доводиться мігрувати через кордони країн Південної Африки у пошуках води, що, своєю чергою, створює проблеми для національних парків і природоохоронних зусиль.
Як розповіли у виданні, останніми тижнями слони Зімбабве перетинали кордон країни з Ботсваною в пошуках води і гинули від теплових ударів.
Відомо, що в таких країнах, як Ангола, Ботсвана, Намібія, Замбія та Зімбабве проживає половина світової популяції слонів. Результати дослідження засвідчили, що з-поміж цих 228 тисяч тварин коефіцієнт смертності склав 10,5%.
“Співвідношення кількості слонів і цього коефіцієнта вимагає подальшого вивчення як загрози стабільності популяції слонів”, – попередили вчені.
Утім, до прикладу, у Зімбабве популяція слонів до недавнього часу зростала. Це чинить тиск на біорізноманіття і спричиняє зіткнення з місцевим населенням, оскільки тварини порушують людське середовище проживання в пошуках води. За даними уряду країни, цього року слони вбили 60 зімбабвійців.
“Слони не знають кордонів, вони блукають у пошуках води та їжі”, – пояснив Тінаше Фараво, представник управління парків та дикої природи Зімбабве, додавши, що буйволи та “всі види тварин, що мешкають у національному парку Хванге”, також масово залишають територію.
“Я не можу підрахувати, скільки слонів мігрувало – сотні чи тисячі – але їх було дуже багато”, – прокоментував Фараво міграцію, яка розпочалася в серпні.
- За останні десять днів на східне узбережжя Уругваю викинуло близько двох тисяч мертвих пінгвінів.
- Пляжі Кіпру знаходяться під загрозою зникнення через підвищення рівня моря, спричиненого змінами клімату. Вчені з Егейського університету в Греції попереджають, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.