В ООН знайшли «постійні докази» здійснення російськими військами воєнних злочинів в Україні

Джерело: CNN

25 вересня у Раді ООН з прав людини заявили про “постійні докази” того, що російські сили “вчиняють воєнні злочини в Україні”.

Рада стверджувала, що напади в Україні включають “незаконні атаки з використанням вибухової зброї, атаки, що завдають шкоди цивільному населенню, тортури, сексуальне та гендерне насильство, а також напади на енергетичну інфраструктуру”.

Міжнародна слідча комісія Ради заявила, що “задокументувала напади на житлові будинки, діючий медичний заклад, залізничний вокзал, ресторан, магазини та комерційні склади. Ці атаки призвели до жертв серед цивільного населення, пошкодження або руйнування ключових об’єктів і припинення надання основних послуг і постачання”.

Комісія заслухала жертв тортур і цитує слова однієї з них: “кожного разу, коли я відповідав, що я чогось не знаю або не пам’ятаю, мене били електричним струмом… Я не знаю, скільки це тривало. Здавалося, що ціла вічність”.

Комісія повідомила про сексуальне насильство російських військових щодо жінок віком від 19 до 83 років і заявила, що продовжує “розслідувати окремі ситуації ймовірної передачі неповнолітніх без супроводу російською владою до Російської Федерації”.

Читайте також: Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт Путіна

Крім того, комісія заявила, що розслідує причини руйнування Каховської дамби у червні.

Зауважимо, станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 104 000 воєнних злочинів, їхня кількість збільшується щоденно.

Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.