В Україні укриття в школах та медзакладах можна будувати без окремого відведення землі – Мінінфраструктури
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
“В умовах тривалої повномасштабної агресії Російської Федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних споруд цивільного захисту, зокрема шляхом їх будівництва для обʼєктів, на яких одночасно перебуває значна кількість людей (зокрема закладів освіти та охорони здоров’я)”, – зазначили у відомстві.
Відтак додали, що законодавством не передбачено окремого цільового призначення земельних ділянок або функціональних зон у містобудівній документації для будівництва захисних споруд.
Одночасно пунктом 6.11 ДБН В.2.2-5:2023 “Захисні споруди цивільного захисту” визначено, що необхідна кількість та місткість кожної захисної споруди та СПП визначається завданням на проєктування, виходячи з розрахункової кількості осіб, що підлягають укриттю, в тому числі відповідно до кількості осіб, що постійно та/або періодично перебувають на об’єкті – залежно від функціонального призначення об’єкта, для якого проєктується захисна споруда або СПП.
З огляду на зазначене, окремо розташовані захисні споруди або СПП для обʼєктів закладів освіти чи охорони здоровʼя (або інших громадських будівель) в умовах існуючої забудови можуть проєктуватись на ділянках, передбачених для таких об’єктів.
При цьому додаткове (окреме) формування ділянок для будівництва таких захисних споруд законодавством не вимагається.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило посібник для спорудження укриттів у дитячих садках і школах.
- На проєктування будівництва та капітальні ремонти укриттів столиці додатково виділять майже 133 мільйони гривень.
- Поліція Київщини повідомила, що зловмисники привласнили майже півмільйона гривень, які передбачались для ремонту укриття дитячого садка.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.