Країни Східної Європи збільшать кількість перевірок на зернових «коридорах солідарності»

Джерело: Reuters

26 вересня країни східного крила ЄС закликали Європейську комісію посилити перевірку “коридорів солідарності” для українського зерна та запровадити депозитну систему для експорту.

Нині Україна змушена відправляти своє зерно сухопутним транспортом після повномасштабного вторгнення Росії минулого року.

Водночас ЄС створив альтернативні наземні маршрути, так звані “Коридори солідарності” (шляхи солідарності), за допомогою яких Україна може експортувати зернові та олійні культури, однак, її сусіди стверджують, що дешеві українські сільськогосподарські товари, призначені для транзиту, продаються на місці, завдаючи шкоди їхнім власним фермерам.

Цього місяця Угорщина, Польща та Словаччина запровадили власні обмеження на імпорт українського збіжжя після того, як Європейська комісія вирішила не продовжувати заборону на імпорт до цих країн та інших членів блоку.

Ми вважаємо за краще знайти спільне загальносоюзне рішення, – зауважив міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний після зустрічі з колегами з Угорщини, Польщі та Словаччини.

Виборний також зазначив, що чотири країни погодилися, що Комісія має розглянути депозитну схему для експорту.

Депозит буде вимагатися від трейдерів, які експортують з України, і буде повернений, коли буде встановлено, що зерно залишило Європу до кінцевого пункту призначення.

Зауважимо, 20 вересня заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна хоче уникнути судової тяганини в рамках СОТ і досягти порозуміння з країнами-сусідами шляхом переговорів.

Згодом міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава готова до пошуку компромісу у питанні імпорту української агропродукції.

  • Моравецький додав відеоролик правлячої партії “Право і Справедливість”. У ньому глава уряду підкреслив, що Польща прийняла мільйони біженців з України. Утім, країна прагне захистити інтереси польського села.
  • Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
  • Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Надвечір 20 травня на території РФ зафіксували зліт одразу шести російських МіГ-31К, що є носіями ракет “Кинджал”. Наразі Україною шириться повітряна тривога.

Кабінет Міністрів затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу. Починаючи з 18 липня, повістки до ТЦК матимуть змогу надсилати поштою. 

20 травня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін відкрив засідання Контактної групи з питань оборони України, окресливши у вступному слові головні теми зустрічі.

У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.