Україна розробляє власну ракету, подібну до російських «Калібрів» та Х-101 – The Economist

Джерело: The Economist

Українська оборонна промисловість працює над створенням власної крилатої ракети, подібної до російських “Калібрів” та Х-101, повідомили українські військові на умовах анонімності.

Згадуючи нещодавні удари ЗСУ по об’єктах в Криму, автори статті зазначають, що знищення кораблів, штабів та складів зброї у Криму не є основною метою. Це проміжні етапи для двох важливіших зусиль – послаблення військового потенціалу росіян на тимчасово окупованих територіях півдня України, де триває сухопутний контрнаступ ЗСУ, та розблокування критично важливої для України морської торгівлі.

За словами співрозмовників видання, на початку повномасштабного вторгнення російські кораблі стояли в загрозливій близькості від Одеси, тоді як сьогодні майже не заходять у північно-західну частину Чорного моря.

“Українцям вдалося пристосуватися до того, щоб стати москітним флотом, використовуючи морські безпілотники, ракети та артилерію. Це можна назвати класичною стратегією блокування моря, яку інші використовували проти британського Королівського флоту в минулому”, – пояснив колишній британський аташе з питань оборони в Москві та Києві Джон Форман.

Водночас зазначено, що в цій боротьбі ключову роль вже зіграли морські надводні дрони українського виробництва та надані західними партнерами крилаті ракети Storm Shadow та SCALP. Окрім того, власні українські ракети “Нептун” також проявили себе у цій війні, коли знищили флагман російського флоту “Москва”. Зараз Київ працює над подальшим їх удосконаленням.

“Велика зміна полягає в тому, що ми отримали нові ракети і розвідувальні дані. Тільки ми маємо ціль, ми можемо по ній влучити, ми робимо саме так”, – розповів представник Генштабу ЗСУ на умовах анонімності, додавши, що зараз Україна прагне отримати аналог російських “Калібрів” і Х-101.

Своєю чергою, експертка з безпеки Ганна Шелест зауважила, що із цим Україна не матиме надто великих труднощів, з огляду на те, що в минулому була “ракетною наддержавою” і мала кілька “божевільних світового рівня” ракетних проєктів. Проте їх довелося законсервувати через дефіцит фінансування.

  • У розвідці Великої Британії прокоментували нещодавні атаки України на Чорноморський флот РФ у тимчасово окупованому Севастополі та спрогнозували, як це може вплинути на Росію.
  • Українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
  • Представники партизанського руху “Атеш”, ексклюзивно для Kyiv Post, заявили, що нездатність Росії вчасно виплачувати зарплату своїм військовослужбовцям вплинула на ракетний удар минулого тижня по штабу Чорноморського флоту Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.