На Херсонщині окупантам не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону
Джерело: Центр національного спротиву
Окупаційній адміністрації тимчасово захоплених районів Херсонської області не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону.
Відтак окупанти намагаються у будь-який спосіб виправити ситуацію. Цього разу росіяни провели рейд селами Херсонщини для роздачі ворожих паспортів. Селянам видавали продуктові набори, але лише за умови наявності російського паспорта.
Від інших вимагали писати заяву на отримання паспорта РФ та цікавились, чому досі не отримали. Водночас чоловікам вручали повістки до районного “військкомату”, де вони мають стати на облік армії РФ.
Додамо, що у низці населених пунктів на тимчасово окупованих територіях України росіяни не допускають до занять старшокласників, які не отримали російські паспорти.
Зокрема, на Херсонщині школи передали у так звані відділи міграції списки учнів, які не мають паспортів РФ. Тепер в учнів є 10 днів, аби отримати паспорти країни-агресорки, й лише тоді їх допустять до занять у школах.
У ЦНС зазначили, що раніше росіяни на тимчасово окупованих територіях видавали шкільні набори виключно тим дітям, чиї батьки мають російські паспорти. Всім іншим дітям допомога не надавалась.
- На тимчасово окупованих територіях України росіяни продовжують примусову паспортизацію. Відтепер, окупанти відмовляють у соціальних виплатах одиноким матерям, які не мають російських паспортів.
- На тимчасово окупованих територіях Донеччини російські окупанти погрожують конфіскацією врожаю з підприємств, де працюють особи без громадянства Росії.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.