На Херсонщині окупантам не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону

Джерело: Центр національного спротиву

Окупаційній адміністрації тимчасово захоплених районів Херсонської області не вдається реалізувати плани з примусової паспортизації регіону.

Відтак окупанти намагаються у будь-який спосіб виправити ситуацію. Цього разу росіяни провели рейд селами Херсонщини для роздачі ворожих паспортів. Селянам видавали продуктові набори, але лише за умови наявності російського паспорта.

Від інших вимагали писати заяву на отримання паспорта РФ та цікавились, чому досі не отримали. Водночас чоловікам вручали повістки до районного “військкомату”, де вони мають стати на облік армії РФ.

Додамо, що у низці населених пунктів на тимчасово окупованих територіях України росіяни не допускають до занять старшокласників, які не отримали російські паспорти.

Зокрема, на Херсонщині школи передали у так звані відділи міграції списки учнів, які не мають паспортів РФ. Тепер в учнів є 10 днів, аби отримати паспорти країни-агресорки, й лише тоді їх допустять до занять у школах.

У ЦНС зазначили, що раніше росіяни на тимчасово окупованих територіях видавали шкільні набори виключно тим дітям, чиї батьки мають російські паспорти. Всім іншим дітям допомога не надавалась.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.