У 2024 році видатки на підготовку оборонного виробництва збільшать у 7 разів

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на Форумі оборонних індустрій повідомив, що у проєкті державного бюджету України на 2024 рік збільшено видатки на підготовку виробництва продукції оборонного призначення у 7 разів – до 55,8 млрд грн.

“Сьогодні український ВПК переживає нове народження. Ми запускаємо нові виробництва. Розширюємо ті, які давали результати до початку повномасштабного вторгнення. Інвестуємо у нові технології та нові розробки.  Працюємо з партнерами”, – сказав очільник уряду.

А також нагадав, що у 2022 році Кабінет міністрів України затвердив низку важливих державних цільових програм. Особливий наголос було зроблено на розвитку виробництв боєприпасів різних калібрів, ракетного озброєння та ракет, засобів протиповітряної оборони.

За словами прем’єр-міністра, у 2023 році уряд започаткував декілька експериментальних проєктів щодо виробництва різного типу безпілотників.

“Системно спрощуємо бюрократичні процедури для виробництва різноманітних видів техніки та озброєння”, – зазначив Денис Шмигаль.

Також глава уряду підкреслив, що приватний сектор – ключовий партнер, і Україна готова допомагати всім, хто виробляє якісну зброю для нашої армії.

“Зараз як ніколи ми потребуємо ефективної роботи державних оборонних підприємств, заводів та бюро. російський режим мріяв про демілітаризацію України. Натомість Україна щомісяця лише нарощує темпи виробництва військового озброєння та техніки. Можна сказати: “хто посіяв вітер – той пожне бурю”, – зазначив прем’єр-міністр.

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram

За його словами, станом на сьогодні Україна вже співпрацює з країнами-партнерами щодо відновлення західної військової техніки. Крім того, опрацьовуються питання щодо створення в Україні замкнутого циклу виробництва озброєння, військової техніки, боєприпасів та їх елементів.

“Ми створюємо спільні підприємства та сервісні центри, що допомагає поступово інтегрувати український оборонно-промисловий комплекс в промислове середовище країн-партнерів”, — зауважив очільник уряду.

Прем’єр-міністр подякував усім партнерам за допомогу з озброєнням, а також оборонним компаніям, з якими Україна співпрацює.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…