Вперше за 30 років місія ООН відвідала Нагірний Карабах

Джерело: DW

Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.

ООН має на меті оцінити обсяги необхідної гуманітарної допомоги. Вірменія зі свого боку провела 1 жовтня Національний день молитви за Арцах (Нагірний Карабах. – Ред.). По всій країні дзвонили дзвони храмів.

Керівництво Вірменії звинуватило Азербайджан в “етнічних чистках” на території Нагірного Карабаху. Раніше Баку закликав вірмен не залишати територію і запропонував “стати частиною азербайджанського багатонаціонального суспільства”.

Єреван направив до Міжнародного суду ООН позов проти Азербайджану. Країна вимагає дотримуватись Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Також у Вірменії закликали Азербайджан забезпечити доступ співробітників ООН та Червоного Хреста до вірменського населення регіону. Ще країна вимагає визнати дійсними акти громадянського стану, видані владою невизнаної Нагірно-Карабахської республіки, та заборонити знесення пам’яток вірменської культурної спадщини.

Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.