Син Євгена Пригожина може стати ватажком оновленої ПВК «Вагнер» – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

ПВК “Вагнер” може перейти в підпорядкування до Росгвардії чи Міноборони РФ, а очолити бойовиків може син Євгена Пригожина Павло.

За словами аналітиків, статус “Вагнера” дотепер залишається незрозумілим, оскільки найманці розкидані по декількох різних країнах.

Утім 29 вересня Володимир Путін зустрівся з колишнім командувачем військової компанії Андрієм Трошевим та заявив, що той буде залучений до формування нових добровольчих загонів, які виконуватимуть бойові завдання, зокрема, в Україні.

Своєю чергою, деякі “вагнерівці” негативно відреагували на цю заяву та почали заявляти, що місце Пригожина має зайняти його 25-річний син Павло. Один з каналів повідомляв, що той нібито веде переговори з Росгвардією про перехід найманців під їх командування.

Водночас джерело, пов’язане з “Вагнером”, поінформувало, що бійцям не доведеться підписувати контракти з російським МО і що ПВК збереже свою назву, символіку, ідеологію, командування, управління та принципи роботи.

Натомість є інформація, що Павло Пригожин перебуває під впливом голови Служби безпеки “Вагнер” Михайла Ватаніна.

При цьому інше джерело 30 вересня повідомило, що голова Росгвардії Віктор Золотов розглядає можливість дозволити бойовикам “Вагнер” приєднатися до Росгвардії як окремому підрозділу.

З огляду на це, за словами аналітиків, ПВК “Вагнер” знову може стати серйозною загрозою.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.