Португальці позиваються до 32 країн через недостатню боротьбу зі змінами клімату

Джерело: ВВС

Група португальців віком від 11 до 24 років подали позов проти урядів 32 країн, звинувачуючи їх у недостатній боротьбі зі змінами клімату та в порушенні прав людини.

Як зауважили співрозмовники служби, це перша така справа, подана до Європейського суду з прав людини.

Зазначено, що активісти позиваються до всіх країн-членів ЄС, Великої Британії, Норвегії, Росії, Швейцарії та Туреччини. Вони звинувачують ці країни у недостатній боротьбі зі змінами клімату та нездатності зменшити викиди парникових газів настільки, щоб досягти мети Паризької угоди щодо обмеження глобального потепління на рівні 1,5°C.

У заяві вказано, що лісові пожежі, які відбуваються в Португалії щороку, є прямим наслідком глобального потепління.

За словами позивачів, через небажання урядів боротися зі змінами клімату порушуються їхні права людини, зокрема право на життя і недоторканність приватного життя.

Водночас вони стверджують, що вже відчувають значний вплив, особливо через екстремальні температури в Португалії, які змушують їх проводити час у закритих приміщеннях і обмежують їхню здатність спати, концентруватися або займатися фізичними вправами. При цьому дехто страждає від екологічної тривоги, алергії та респіраторних захворювань.

Примітно, що жоден із заявників не вимагає фінансової компенсації.

Своєю чергою, комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович, яка долучилась до справи як третя сторона, зазначила, що ця справа може визначити, як держави вирішують питання клімату та прав людини.

“Насправді це сигнал тривоги для держав-членів, для міжнародних організацій, для всіх нас, які мають особливий шанс показати, що нам не байдуже, і що це не просто слова на папері. Це не просто поставити галочку і сказати, що ми за ту чи іншу резолюцію. Йдеться про зміну нашої політики”, – підкреслила вона.

Як очікується, ЄСПЛ схвалить вердикт за 9-18 місяців.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.