Норвегія приєдналася до одинадцятого пакету санкцій Євросоюзу проти Росії
Джерело: пресслужба МЗС Норвегії
2 жовтня Норвегія запровадила новий раунд санкцій проти президента РФ Путіна та російського режиму. Країна приєднується до одинадцятого пакету економічних обмежень, який раніше представив Європейський Союз.
В офіційній заяві зазначається, що одинадцятий пакет санкцій спрямований на посилення існуючих заходів та протидію обходу обмежень.
Важливо терміново припиняти фінансові потоки, які Росія використовує для фінансування жорстокої військової агресії, — заявила глава МЗС країни Аннікен Хюітфельдт .
У межах норвезького пакету передбачено заборону на транзит через територію РФ “товарів та технологій, які сприяють збільшенню військового та технологічного потенціалу Росії, а також розвитку оборонно-безпекового сектору”.
Обмеження також стосуватимуться авіаційних та космічних продуктів, предметів розкоші, а також перевезення причепів та напівпричепів із російською реєстрацією.
Норвегія разом з Європою реагує на напад Росії на Україну, який порушує міжнародне право. Одинадцятий пакет санкцій спрямований на посилення існуючих санкцій і припинення їх обходу.
В Осло також заявили про готовність запровадити обмеження на експорт “певних товарів та технологій” до країн, які можуть використовуватися для обходу антиросійських санкцій.
Норвегія не є членом Євросоюзу, однак підтримує більшу частину санкційних заходів, зокрема й заборону на в’їзд до країни автомобілів із російськими номерами з 3 жовтня.
- 26 вересня норвезький уряд повідомив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, щоб допомогти українцям “пережити ще одну зиму війни”.
- У межах військової допомоги Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок NM199. Цю техніку призначено для пересування на місцевості, недоступній для колісної техніки.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.