Спалах лихоманки денге в Бангладеш забрав життя понад 1000 людей

Джерело: CNN

Згідно з офіційними даними, понад 1000 людей померли від лихоманки денге під час найгіршого спалаху за всю історію реєстрації в Бангладеші, а підвищення температури через кліматичну кризу спричинило подальше поширення хвороби. 

Також вперше повідомляється про більше випадків за межами густонаселених міських центрів.

Відповідно до даних Генерального директорату охорони здоров’я Бангладеш, із січня 1017 людей померли від хвороби, у тому числі понад 100 дітей, а кількість інфікованих перевищила 208 000.

За словами вчених, тривалий сезон мусонів, який спостерігався підвищенням температури в поєднанні з нерегулярними сильними опадами, створив ідеальні умови для розмноження комарів Aedes, які переносять хворобу денге.

Потік пацієнтів напружив систему охорони здоров’я країни, і лікарні зіткнулися з нестачею ліжок і персоналу для догляду за ними, повідомляють місцеві ЗМІ.

Смертельні випадки від спалаху майже вчетверо вищі, ніж минулого року, коли померла 281 людина. 

За даними органів охорони здоров’я Бангладеш, лише у вересні цього року було зареєстровано понад 79 600 випадків захворювання та 396 смертей.

Вірусна інфекція, лихоманка денге, викликає симптоми, схожі на грип, включаючи головні болі, болі в м’язах і суглобах, лихоманку, а в деяких випадках – внутрішню кровотечу та смерть. Вона передається людям через укус інфікованого комара Aedes і не існує спеціального лікування від цього захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лихоманка денге є ендемією більш ніж у 100 країнах, і щороку нею заражаються від 100 до 400 мільйонів людей.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.