Від початку повномасштабної війни проведено 180 медичних евакуацій – МОЗ
Джерело: Міністерство охорони здоров’я України
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну організовано більш ніж 180 медичних евакуацій.
У відомстві пояснили, що внаслідок повномасштабної війни щодня зростає число постраждалих українських громадян, які потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації. Через пошкоджену інфраструктуру та ведення бойових дій на окремих територіях України лікувати таких пацієнтів складно, а інколи просто неможливо.
Саме тому з першого дня війни триває співпраця Міністерства охорони здоров’я із Єврокомісією, за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, уряду Польщі, БО “Лікарі без кордонів” та інших міжнародних партнерів у напрямі медичної евакуації.
“Медична евакуація є важливою частиною екстреної підтримки України з боку наших партнерів. Вже майже 4 тисячі українців евакуйовано за програмою медичної евакуації, переважна більшість – через польський евакохаб. Це пацієнти із важкими бойовими пораненнями та опіками, хронічними захворюваннями та новоутвореннями, що потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітаційної допомоги”, – повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.
Кожен випадок є індивідуальним та розглядається окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів.
Медична евакуація та транспортування громадян здійснюється безоплатно, адже всі видатки за лікування беруть на себе уряди країн-партнерок, які приймають пацієнтів.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 974 українські дитини евакуйовано до Італійської Республіки.
- За рік у межах обов’язкової евакуації з Донецької області до безпечних регіонів перемістилися понад 87 тисяч українців.
- З Краматорська евакуювали багатодітну сім’ю з трьома котами, п’ятьма собаками, двома козенятами та коровою.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.