Вірменія ратифікувала Римський статут
Джерело: Новини-Вірменія
3 жовтня Національні збори (парламент) Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.
60 депутатів правлячої фракції “Громадянський договір” підтримали рішення, а проти проголосували опозиційні фракції “Вірменія” та “Честь маю”.
Міністерство закордонних справ РФ заявило, що рішення Вірменії матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин. У Росії додали, що Єреван не врахував відповідні пропозиції Москви щодо статуту.
Зауважимо, що Вірменія підписала Римський статут ще 17 липня 1998 року, але не ратифікувала його. Тоді причиною стала заява Конституційного суду у 2004 році, а саме, що зобов’язання договору є такими, що суперечать низці положень Конституції, яка діяла на той момент.
Наприкінці 2022 року уряд Вірменії звернувся до КС, аби було переглянуто рішення, додавши, що його ратифікація дозволить ініціювати в МКС судовий розгляд справи проти Азербайджану за воєнні злочини. 24 березня 2023 року Конституційний суд підтримав ідею ратифікації Римського статуту.
- Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.
За даними синоптиків у п’ятницю, 11 квітня, майже по всій країні очікуються опади та складні погодні умови.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.