В Румунії включили у шкільну програму вивчення Голокосту та історію євреїв

Джерело: Reuters

Румунія у вівторок, 3 жовтня, оголосила про своє рішення зробити Голокост та історію євреїв частиною шкільної програми, а прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що необхідно ознайомитися з темним минулим. 

Румунія була союзником Німеччини у Другій світовій війні до серпня 1944 року, і сотні тисяч євреїв і ромів були вбиті в районах, які вона контролювала.

Держава ЄС вперше визнала свою участь у вбивствах у 2003 році.

“Я належу до тих, хто не соромиться говорити про патріотизм. Проте я вважаю, що для сильної, демократичної нації патріотизм також означає не приховувати темних сторін історії та тих, хто їх творив”, – сказав Чолаку на церемонії з нагоди відзначення нового розділу в історії євреїв і Голокосту.

Законодавець Сільвіу Векслер, президент Федерації єврейських громад Румунії, який ініціював зміну навчальної програми, сказав, що цей розділ був “першим реальним кроком до повної відповідальності за те, що сталося”.

Між 1941 і 1945 роками нацистська Німеччина та її колабораціоністи вбили близько шести мільйонів євреїв по всій окупованій Німеччиною Європі.

З 1 листопада у Польщі центри колективного розміщення для українських переселенців прийматимуть лише представників захищених груп, зокрема пенсіонерів, вагітних жінок та осіб з інвалідністю.

Верховна Рада проголосувала за склад уряду новопризначеної прем’єр-міністерки Юлії Свириденко.

61 людину ушпиталили з кишковою інфекцією після відвідування нового китайського ресторану Міши Кацуріна “Китайський привіт” у Львові.

Новопризначена премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко заявила, що уряд законно не призначив Олександра Цивінського директором Бюро економічної безпеки (БЕБ).

У провінції Пенджаб на сході Пакистану проливні дощі, що почалися вранці середи, 16 липня, спричинили загибель щонайменше 63 людей, ще близько 290 осіб зазнали поранень.