В Румунії включили у шкільну програму вивчення Голокосту та історію євреїв

Джерело: Reuters

Румунія у вівторок, 3 жовтня, оголосила про своє рішення зробити Голокост та історію євреїв частиною шкільної програми, а прем’єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку заявив, що необхідно ознайомитися з темним минулим. 

Румунія була союзником Німеччини у Другій світовій війні до серпня 1944 року, і сотні тисяч євреїв і ромів були вбиті в районах, які вона контролювала.

Держава ЄС вперше визнала свою участь у вбивствах у 2003 році.

“Я належу до тих, хто не соромиться говорити про патріотизм. Проте я вважаю, що для сильної, демократичної нації патріотизм також означає не приховувати темних сторін історії та тих, хто їх творив”, – сказав Чолаку на церемонії з нагоди відзначення нового розділу в історії євреїв і Голокосту.

Законодавець Сільвіу Векслер, президент Федерації єврейських громад Румунії, який ініціював зміну навчальної програми, сказав, що цей розділ був “першим реальним кроком до повної відповідальності за те, що сталося”.

Між 1941 і 1945 роками нацистська Німеччина та її колабораціоністи вбили близько шести мільйонів євреїв по всій окупованій Німеччиною Європі.

9 травня Нова пошта закрила своє останнє відділення у місті Костянтинівка у Донецькій області, яке також працювало як пункт незламності.

Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.

СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.

Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.

9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.