Суддя, який звільнив з-під варти вбивцю Гонгадзе, отримує виплати у понад мільйон гривень

Джерело: “Слідства.Інфо”

Суддю Верховного суду Сергія Слинька за рішення Вищої ради правосуддя відправили у відставку з пожиттєвим утриманням у понад мільйон гривень на рік. Він відомий тим, що разом з іншими суддями вирішив відпустити з-під варти вбивцю засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе – ексначальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.

Надалі вбивця втік та переховувався від правоохоронців майже 6 років. У результаті його спіймали в одному з сіл на Житомирщині.

Сергій Слинько пішов у відставку з 30-річним стажем. Його було визнано Громадською радою доброчесності таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, зокрема через свої рішення у 2017 році.

Чим ще відомий Сергій Слинько

Суддя був причетний до засудження ексгенерального прокурора Юрія Луценка за часів президенства Віктора Януковича. Тоді міжнародна спільнота заявила, що в Україні немає судів, які б дотримувалися міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Луценка засудили у 2012 році, але його виправдали в Європейському суді з прав людини. Вже касаційну скаргу у квітні 2013 року подав Юрій Луценко, який розглядала колегія суддів,  очолювана Слиньком. Судді не змінили вироку – попри рішення ЄСПЛ.

Всупереч закону у судівській декларації доброчесності Слинько приховав свою причетність до цього судового процесу. У цій же декларації він приховав, що був дотичний до суду над Дмитром Павліченком та його сином Сергієм, яких було визнано винними у жорстокому вбивстві судді у березні 2011 року.

Через великий суспільний резонанс через неякісну роботу правоохоронців та суддів у громадськості складалося враження, що Павліченки є “цапами-відбувайлами” у цій історії, поки справжні вбивці гуляють на свободі. Їх амністували як політв’язнів лише у 2014 році.

Також у деклараціях судді виявили, що він придбав дачний будинок і два дорогі авто, цінну зброю. Крім того, він приблизно раз на рік всією родиною вчотирьох з дітьми подорожують, хоча у деклараціях судді на все це немає грошей.

Попри скандали та репутацію суддя залишався на посаді, потрапив до Верховного Суду і пішов 18 квітня 2023 року у відставку. Як судді у відставці держава зобов’язана щомісяця пожиттєво виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Розслідувачі наголошують, що після 20 років служіння держава має робити виплати лише тим суддям, які не брали хабарів, судили чесно та не мали відкритих дисциплінарних проваджень.

Станом на 20 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

20 травня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про постачання Силам оборони броньованих бойових машин піхоти YPR із бойовими станціями дистанційного керування.

20 травня міністерка оборони Маргарита Роблес в режимі відеоконференції взяла участь у 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України. Під час зустрічі глава Міноборони Іспанія повідомила про надання Україні нового пакету озброєння.

20 травня співголова фракції “Європейська Солідарність”, народна депутатка Ірина Геращенко заявила, що політична сила готова до блокування роботи Верховної Ради, якщо монобільшість і керівництво парламенту не поставлять в порядок денний створення Тимчасової слідчої комісії по фортифікаціях та дронах.

20 травня, постійний представник США в ООН Роберт Вуд заявив, що Сполучені Штати постачатимуть Україні необхідну для захисту зброю, допоки Росія не виведе війська.