Європейський парламент проголосував за фінансування Українського фонду на 50 млрд євро
Джерело: пресслужба Європарламенту
Європарламент погодив фінансування Українського фонду на 50 млрд євро, оскільки проголосував за резолюцію з перегляду бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки.
За таке рішення виступили 393 євродепутати, проти – 136 і ще 92 – утрималися.
Планується, що перегляд бюджету буде сфокусовано на численних наслідках російської агресії проти України. Наступними пунктами є зміцнення відкритої стратегічної автономії та суверенітету ЄС, на наданні ЄС адекватної гнучкості для відповіді на кризи.
Загалом депутати Європарламенту схвалили ще 10 мільярдів євро на 2024-2027 роки на додаток до 65,8 мільярда євро, запропонованих Комісією. Кошти мають скерувати на міграцію, зовнішні виклики, стратегічну автономію ЄС і посилення можливостей союзу реагувати на кризи.
“Нашою метою була амбітна, але реалістична пропозиція щодо перегляду багаторічного бюджету, і нам вдалося зберегти її цілеспрямованою, але комплексною. Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нового фонду вартістю 50 млрд євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС”, – сказав співдоповідач Ян Ольбріхт (ЄНП, Польща).
- Уряд Швеції пропонує виділити 333 мільйони шведських крон на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.