У вересні в Росії зросли продажі автомобілів, китайські бренди збільшили свою частку ринку
Джерело: Reuters
Продажі автомобілів у Росії зросли на 148,6% у річному обчисленні у вересні, продовжуючи відновлюватися після значного спаду у 2022 році, повідомило аналітичне агентство Autostat у середу, 4 жовтня. До того ж китайські бренди збільшують свою частку ринку.
Російська автомобільна промисловість залежала від інвестицій, обладнання та запчастин з-за кордону та сильно постраждала від наслідків санкцій Заходу через вторгнення Росії в Україну. У 2022 році продажі впали на 59%, а багато іноземних автовиробників залишили країну.
Autostat, посилаючись на дані своєї партнерської консалтингової компанії PPK, повідомив, що у вересні було продано 110 358 автомобілів порівняно з 44 398 у вересні 2022 року.
Autostat повідомив, що 7 з 10 найкращих позицій за часткою ринку після російської Lada посіли китайські автовиробники, такі як Haval, Chery та Geely.
За даними Reuters, китайські фірми також збільшують продажі в Росії, збираючи автомобілі на заводах, звільнених такими компаніями, як Renault і Nissan.
- 29 вересня в міністерстві закордонних справ Норвегії повідомили, що країна запроваджує обмежувальні заходи проти Росії, а саме заборону на в’їзд автомобілів із російськими номерами. Зміни набудуть чинності з вівторка, 3 жовтня.
- Естонія долучилася до Латвії та Литви у забороні в’їзду авто з російською реєстрацією. Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що “їм не дозволено користуватися привілеями, які може запропонувати свобода, допоки Україна не досягне перемоги”.
- 14 вересня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс запропонував конфіскувати автомобілі з російськими номерними знаками на території країни, або перереєстровувати транспортні засоби.
- Міністерство закордонних справ Норвегії працює над новими правилами щодо обмеження використання російських автомобілів в країні.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.