Допомога США Україні залежатиме від наступника Маккарті – Reuters

Джерело: Reuters

Відставка спікера Палати представників США Кевіна Маккарті може свідчити про зміни у поглядах щодо допомоги Україні.

Як розповіли у виданні, наступний спікер може скасувати надання додаткової допомоги Україні до того, як пропозиція дійде до Палати представників.

Група “Республіканці за Україну” оцінила можливих кандидатів на посаду спікера за силою їхньої підтримки минулій допомозі Україні.

Ці рейтинги від A до F, які означають підтримку чи протидію попереднім законопроєктам, можуть вказувати на те, наскільки ймовірно, що кожен із них винесе допомогу Україні на голосування, якщо він стане спікером.

Так, республіканець Том Еммер отримав найвищу оцінку – “А”. Стів Скаліз, який вже давно вважається кандидатом на посаду спікера після Маккарті, отримав на один пункт нижче, “В”.

Своєю чергою, Метт Гаєц, який очолював кампанію зі повалення Маккарті, запевнив, що підтримає Скалізе. Сам Гаєц, голова юридичного комітету Палати представників Джим Джордан та Байрон Дональдс – усі отримали “F”.

Білий дім заявив у вівторок, що впевнений, що Сполучені Штати зрештою нададуть Україні більше допомоги незалежно від долі спікера Маккарті.

Зазначено, що Маккарті, який отримав оцінку B-мінус, на початку цього тижня спростував звинувачення Гаєца в тому, що він уклав “таємну угоду” з Байденом, яка дозволяє Палаті представників проголосувати за допомогу Україні.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.