В Індії – обшуки в будинках журналістів: їх звинувачують у поширенні китайської пропаганди
Джерело: Reuters
Поліція Індії у вівторок, 3 жовтня, провела обшук в офісі новинного порталу в Нью-Делі і в будинках журналістів, пов’язаних з ним, у межах розслідування підозри в незаконному іноземному фінансуванні медіакомпанії.
За словами посадовців, ноутбуки та мобільні телефони вилучено в межах розслідування щодо новинного інтернет-порталу NewsClick.
“Спеціальна слідча група розпочала операцію, щоб виявити всіх осіб, які, ймовірно, отримували кошти з-за кордону для управління медіагрупою, основним завданням якої є поширення іноземної пропаганди”, – пояснив представник Міністерства внутрішніх справ Індії.
Водночас він зауважив, що обшуки були частиною розслідування, проведеного Управлінням з виконання законів, індійським агентством по боротьбі з фінансовими злочинами, у зв’язку з підозрою у відмиванні грошей компанією NewsClick.
Своєю чергою, інший представник міністерства зазначив, що обшуки проведено в будинках понад десятка журналістів та інших авторів, пов’язаних із NewsClick.
“Ми нікого не заарештували, і обшуки все ще тривають”, – сказав інший посадовець на умовах анонімності.
На сайті NewsClick вказано, що портал повідомляє про новини з Індії та інших країн з акцентом на “прогресивні рухи”.
Офіційні особи розповіли, що розслідування почалося після того, як у серпневому репортажі New York Times портал News Click назвали частиною глобальної мережі, яка отримує кошти від американського мільярдера Невілла Роя Сінгхема, нібито для публікації китайської пропаганди.
Сам же засновник NewsClick Прабір Пуркаястха заявив тоді, що ці звинувачення не є новими, і що організація відповість на них у суді.
- 30 вересня в міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що Сполучені Штати є справжньою “імперією брехні”, критикуючи звіт Державного департаменту США, який звинуватив Пекін у тому, що він щорічно витрачає мільярди доларів на маніпулювання інформацією.
- У четвер, 5 жовтня, німецькі поліціянти та митники обшукали кілька об’єктів на півдні Німеччини, які належать громадянину Росії, олігарху Алішеру Усманову.
Наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться під головуванням Великої Британії, а не США, як це було раніше.
4 лютого два винищувачі F-35 Королівських ВПС Норвегії піднялися в повітря, коли два російські бомбардувальники Ту-95, супроводжувані двома літаками Flanker-D, наблизилися до повітряного простору НАТО на Крайній Півночі.
Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації до 9 травня.
Головний Рабин України Моше Реувен Асман висловив підтримку ініціативам урядів США та Німеччини, спрямованим на боротьбу з антисемітизмом в освітніх закладах. Він наголосив, що ці кроки є важливим сигналом про неприпустимість ненависті в суспільстві.
Мільярдер Ілон Маск офіційно працює під керівництвом президента США Дональда Трампа у статусі “спеціального державного службовця”.