НАБУ провело обшук й вилучило обладнання у виробника тепловізійних прицілів Archer

Джерело: керівник Archer Олександр Яременко у Facebook
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшук в українського виробника тепловізорів Archer й вилучило обладнання, що стосується виконання державних контрактів.
Керівник Archer повідомив, що наразі, через вилучення необхідної для роботи техніки, компанія не може допомогти користувачам з ремонтом, обслуговуванням або з “прошивкою” приладів Archer.
За словами Олександра, вчора, 4 жовтня, НАБУ провело обшуки в офісах Archer та в будинках співробітників, вилучило телефони, комп’ютери та документи, що стосуються виконання державних контрактів.

Зображення: Олександр Яременко/Facebook
Керівник компанії зазначив, що з 1992 року – це перший обшук. За його словами, все пройшло більш-менш порядно. Компанія добровільно передала техніку, всі паролі і документи.
Однак, Олександра Яременка здивували декілька моментів:
“По-перше, сама ухвала суду, з якою прийшли слідчі, містить 90% брехні! Суд виносив рішення, не перевіривши інформацію”.
“По-друге. Чомусь копіюються конструкторські креслення і документація, програмні продукти, які є інтелектуальною власністю компанії і держави… Дуже сподіваюсь, що ця документація не потрапить за кордон до наших конкурентів”.
“По-третє, навіщо було лякати нашу маленьку секретчицю і на її очах півтори години “ґвалтувати” порожній сейф, ключі від якого були у начальника охорони, з яким не було зв’язку через вилучений телефон.
“Четверте. Слідчі не підготовлені, і не знають, що ми виконали всі державні контракти, незважаючи на всі перепони і складнощі. Не розуміють, до кого прийшли і що взагалі ми виробляємо”.
“П’яте. Чомусь перші слова пані детектива в моєму домі після слів “Здрастє” була улюблена фраза пана Тімонькіна з ATN: “Це ж Ви завозили матриці FLIR без ліцензії”. Недосвідчена слідча не знає, що 10 років тому, коли ми співпрацювали з компанією FLIR, неможливо було не те що завезти ці матриці, але й просто купити їх без отримання ліцензії Держдепартаменту США. Дуже сподіваюсь, що детектив – не знайома пана Тімонькіна, якому наш Archer як кістка в горлі”.
Крім вищезазначеного, керівника компанії обурили й неодноразові вислови пані детектива, що компанія не може нічого виготовляти і, що Archer є “прокладкою” Міноборони.
“Молода слідча навіть не поцікавилась, що ця “прокладка” Archer з 2014 року і до сьогодні виконала загалом 71 контракт для оборонного сектору, зокрема 8 з яких – з Міністерством оборони України, і продовжує виконувати нові контракти 2023 року з силовими структурами України (Національна гвардія України, Національна поліція України, Служба безпеки України та ін.)”, – зазначив Олександр Яременко.
А також закликав НАБУ терміново повернути обладнання й не заважати допомагати військовим.
“Просимо поважати нашу роботу, наш Archer, який щодня рятує тисячі життів і, на який я поклав своє життя і своє здоров’я”, – наголосив керівник компанії.
Довідково. Archer – українська компанія-виробник електроніки й тепловізорів. Компанія займається збіркою продукції з імпортних запчастин. 25 липня 2019 року полковник Андрій М’ясников з МОУ повідомив, що до ЗСУ планово закуповують та поставляють цифрові тепловізійні приціли, монокуляри та бінокуляри Archer різних типів, а також прилади нічного бачення Archer NVGA-15 та NVMA-14.
- 20 вересня до головного офісу “Укренерго” з обшуками прийшли правоохоронці. Це відбувалося у Києві.
- 5 вересня представники Служби безпеки України прийшли з обшуками до квартири в.о. голови міста Чернігова Олександра Ломако.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.