НАБУ провело обшук й вилучило обладнання у виробника тепловізійних прицілів Archer
Джерело: керівник Archer Олександр Яременко у Facebook
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшук в українського виробника тепловізорів Archer й вилучило обладнання, що стосується виконання державних контрактів.
Керівник Archer повідомив, що наразі, через вилучення необхідної для роботи техніки, компанія не може допомогти користувачам з ремонтом, обслуговуванням або з “прошивкою” приладів Archer.
За словами Олександра, вчора, 4 жовтня, НАБУ провело обшуки в офісах Archer та в будинках співробітників, вилучило телефони, комп’ютери та документи, що стосуються виконання державних контрактів.
Керівник компанії зазначив, що з 1992 року – це перший обшук. За його словами, все пройшло більш-менш порядно. Компанія добровільно передала техніку, всі паролі і документи.
Однак, Олександра Яременка здивували декілька моментів:
“По-перше, сама ухвала суду, з якою прийшли слідчі, містить 90% брехні! Суд виносив рішення, не перевіривши інформацію”.
“По-друге. Чомусь копіюються конструкторські креслення і документація, програмні продукти, які є інтелектуальною власністю компанії і держави… Дуже сподіваюсь, що ця документація не потрапить за кордон до наших конкурентів”.
“По-третє, навіщо було лякати нашу маленьку секретчицю і на її очах півтори години “ґвалтувати” порожній сейф, ключі від якого були у начальника охорони, з яким не було зв’язку через вилучений телефон.
“Четверте. Слідчі не підготовлені, і не знають, що ми виконали всі державні контракти, незважаючи на всі перепони і складнощі. Не розуміють, до кого прийшли і що взагалі ми виробляємо”.
“П’яте. Чомусь перші слова пані детектива в моєму домі після слів “Здрастє” була улюблена фраза пана Тімонькіна з ATN: “Це ж Ви завозили матриці FLIR без ліцензії”. Недосвідчена слідча не знає, що 10 років тому, коли ми співпрацювали з компанією FLIR, неможливо було не те що завезти ці матриці, але й просто купити їх без отримання ліцензії Держдепартаменту США. Дуже сподіваюсь, що детектив – не знайома пана Тімонькіна, якому наш Archer як кістка в горлі”.
Крім вищезазначеного, керівника компанії обурили й неодноразові вислови пані детектива, що компанія не може нічого виготовляти і, що Archer є “прокладкою” Міноборони.
“Молода слідча навіть не поцікавилась, що ця “прокладка” Archer з 2014 року і до сьогодні виконала загалом 71 контракт для оборонного сектору, зокрема 8 з яких – з Міністерством оборони України, і продовжує виконувати нові контракти 2023 року з силовими структурами України (Національна гвардія України, Національна поліція України, Служба безпеки України та ін.)”, – зазначив Олександр Яременко.
А також закликав НАБУ терміново повернути обладнання й не заважати допомагати військовим.
“Просимо поважати нашу роботу, наш Archer, який щодня рятує тисячі життів і, на який я поклав своє життя і своє здоров’я”, – наголосив керівник компанії.
Довідково. Archer – українська компанія-виробник електроніки й тепловізорів. Компанія займається збіркою продукції з імпортних запчастин. 25 липня 2019 року полковник Андрій М’ясников з МОУ повідомив, що до ЗСУ планово закуповують та поставляють цифрові тепловізійні приціли, монокуляри та бінокуляри Archer різних типів, а також прилади нічного бачення Archer NVGA-15 та NVMA-14.
- 20 вересня до головного офісу “Укренерго” з обшуками прийшли правоохоронці. Це відбувалося у Києві.
- 5 вересня представники Служби безпеки України прийшли з обшуками до квартири в.о. голови міста Чернігова Олександра Ломако.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.
Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 січня. З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.
21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський заявив, що для реалізації безпеки у межах мирного врегулювання війни з Росією в Україну необхідно відправити щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.