Данія відновить виробництво боєприпасів на викупленому заводі зброї
Джерело: Reuters
Міністерство оборони Данії прагне відновити виробництво боєприпасів після 55-річної перерви, щоб забезпечити внутрішні постачання.
7 жовтня в міністерстві заявили, що уклали угоду про купівлю збройового заводу на північному заході країни, який використовувався як єдиний постачальник боєприпасів для Данії з моменту заснування в 1676 році до 1968 року.
Міністерство заявило, що погодилося заплатити 19,6 мільйона данських крон (2,8 мільйона доларів), щоб викупити завод в Північній Ютландії, який вони продали за 18 мільйонів крон у 2008 році.
“Виробництво боєприпасів у Європі перебуває під серйозним тиском, і ми також повинні спробувати знайти рішення в Данії, щоб зробити внесок там, де ми можемо, виходячи з потреб Данії. Потрібен час, перш ніж ми будемо готові до виробництва, але тому також добре, що ми зараз починаємо роботу”, — сказав міністр оборони Трольс Лунд Пульсен у заяві.
У заяві не надано жодних подробиць про тип боєприпасів, які планується виробляти на заводі, який купується у консорціуму під назвою Krudten Erhvervspark. Завод раніше належав приватній іспанській компанії й використовувався до 2020 року.
- США та Данія домовилися разом зміцнювати стійкості критичної інфраструктури України до кіберзагроз. Їхнє партнерство буде реалізовуватися через проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”.
- У рамках широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- Данія додатково постачить Україні 45 танків, зокрема 15 модернізованих Т-72 та 30 Leopard 1, повідомили у Міністерстві оборони країни. Копенгаген також передасть Києву додаткові озброєння, боєприпаси та засоби для розмінування.
- Данія постачить Україні додатковий оборонний пакет вартістю у $833 млн, що міститиме зокрема танки, бойові машини піхоти, боєприпаси для танків і зенітні установки.
- Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.