Данія відновить виробництво боєприпасів на викупленому заводі зброї
Джерело: Reuters
Міністерство оборони Данії прагне відновити виробництво боєприпасів після 55-річної перерви, щоб забезпечити внутрішні постачання.
7 жовтня в міністерстві заявили, що уклали угоду про купівлю збройового заводу на північному заході країни, який використовувався як єдиний постачальник боєприпасів для Данії з моменту заснування в 1676 році до 1968 року.
Міністерство заявило, що погодилося заплатити 19,6 мільйона данських крон (2,8 мільйона доларів), щоб викупити завод в Північній Ютландії, який вони продали за 18 мільйонів крон у 2008 році.
“Виробництво боєприпасів у Європі перебуває під серйозним тиском, і ми також повинні спробувати знайти рішення в Данії, щоб зробити внесок там, де ми можемо, виходячи з потреб Данії. Потрібен час, перш ніж ми будемо готові до виробництва, але тому також добре, що ми зараз починаємо роботу”, — сказав міністр оборони Трольс Лунд Пульсен у заяві.
У заяві не надано жодних подробиць про тип боєприпасів, які планується виробляти на заводі, який купується у консорціуму під назвою Krudten Erhvervspark. Завод раніше належав приватній іспанській компанії й використовувався до 2020 року.
- США та Данія домовилися разом зміцнювати стійкості критичної інфраструктури України до кіберзагроз. Їхнє партнерство буде реалізовуватися через проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”.
- У рамках широкомасштабної співпраці з Німеччиною та Нідерландами Данія передала Україні танки Leopard 1A5. 20 з них прибули в країну, проте виявилося, що кілька з них несправні.
- Данія додатково постачить Україні 45 танків, зокрема 15 модернізованих Т-72 та 30 Leopard 1, повідомили у Міністерстві оборони країни. Копенгаген також передасть Києву додаткові озброєння, боєприпаси та засоби для розмінування.
- Данія постачить Україні додатковий оборонний пакет вартістю у $833 млн, що міститиме зокрема танки, бойові машини піхоти, боєприпаси для танків і зенітні установки.
- Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
Служба безпеки України запобігла диверсії, організованій російською ФСБ на території Кіровоградської області. У результаті спецоперації було затримано 21-річного місцевого жителя, який намагався підпалити електропідстанцію, що забезпечує енергопостачання військового аеродрому та інших стратегічних об’єктів регіону.
Нещодавнє опитування показує, що 82% південнокорейців виступають проти прямих поставок зброї Україні.
Польська влада заарештувала громадянина Німеччини за звинуваченням у посередництві та експорті товарів подвійного призначення до Росії.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив, що прийняв запрошення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у параді 9 травня 2025 року, присвяченому 80-й річниці перемоги над фашизмом.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль планує зустріч з українською делегацією на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим. Візит делегації до Південної Кореї розпочався в середу, 27 листопада, і вже на сьогодні заплановані переговори з міністром оборони Кім Йон Хюном.