ЄС відмовляється від заморожування допомоги Палестині через напад ХАМАС

Джерело: Reuters

У понеділок, 9 жовтня, Європейський Союз відступив від оголошення про призупинення допомоги палестинцям у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль.

Європейський комісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї заявив, що Європейська комісія переглядає всю свою допомогу на розвиток палестинцям на суму 691 мільйон євро.

У дописі на сайті X у соціальних мережах Варгеї також сказав, що всі виплати були “негайно призупинені”.

Це оголошення викликало обурення багатьох урядів, які застерігали від припинення допомоги на шкоду палестинським цивільним особам і поставили під сумнів, чи має Комісія повноваження приймати таке рішення.

Цей крок також став несподіванкою, оскільки офіційні особи заявили раніше того ж дня, що допомога палестинцям буде обговорюватися на екстреній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у вівторок, 10 жовтня.

Більш ніж через п’ять годин після публікації Варгеї в соцмережах Комісія оприлюднила заяву, в якій підтвердила, що розпочала терміновий перегляд допомоги.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель сказав, що ЄС не призупинить “належні платежі” — одразу після того, як Комісія заявила, що жодних платежів не передбачається.

Комісія відмовилася пояснити невідповідність. Але було уточнено, що гуманітарна допомога, яка є окремою від фондів розвитку, триватиме.

Також заявили, що проводять перевірку, щоб “забезпечити те, що жодне фінансування ЄС опосередковано не дозволить будь-якій терористичній організації здійснювати напади на Ізраїль”.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.