1702 об’єкти культурної інфраструктури зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії РФ
Джерело: Міністерства культури та інформаційної політики України
Станом на 29 вересня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 702 об’єкти культурної інфраструктури.
Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.
Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади. Це 49% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків.
Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури на території 262 територіальних громад (17,8% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій – 82%, Сумській – 53%, Харківській – 52%, Чернігівській – 46%, Херсонській – 43%, Луганській – 42%, Миколаївській – 42%, Запорізькій – 36%, Київській – 26%, Дніпропетровській – 19%, Житомирській – 12%, Одеській – 8%, Хмельницькій – 8%, Черкаській – 5%, Львівській – 4%, Вінницькій – 3%, Закарпатській – 2%, Полтавській – 2% областях та м. Києві.
Загалом зазнали збитків:
- клубні заклади – 841;
- бібліотеки – 601;
- заклади мистецької освіти – 131;
- музеї та галереї – 99;
- театри та філармонії – 30.
У відомстві зазначили, що на кінець вересня 2023 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Це унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.
- ЮНЕСКО заявила, що станом на 26 липня в Україні зафіксували пошкодження 274 культурних об’єктів в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії. Найбільше таких зафіксували у Донецькій (78) та Харківській областях (55).
- Від початку повномасштабної війни більш ніж 1 500 обʼєктів медичних закладів зазнали пошкоджень або були повністю зруйновані внаслідок обстрілів російськими загарбниками.
- Станом на 29 серпня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 624 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третину – 591 об’єкт – повністю зруйновано.
Російська влада залучила сотні громадян Ємену до участі у війні проти України, використовуючи обіцянки високооплачуваної роботи та можливість отримання російського громадянства. Після прибуття до Росії багато хто з них був примусово завербований до збройних сил та відправлений на фронт.
У районі Часового Яру на Донеччині українські військові ліквідували Магомеда Бучаєва, який раніше працював продюсером російського пропагандистського телеканалу RT.
Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну завадило окупантам захопити Одесу та Миколаїв.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і генеральний секретар НАТО Марк Рютте 25 листопада у столиці Туреччини мають провести переговори, зокрема щодо війни в Україні.
У межах української гуманітарної ініціативи “Зерно з України” Південна Корея планує надати допомогу в розмірі 6 мільйонів доларів. Ця інформація була оголошена під час засідання ініціативи, яке відбулося у неділю, 24 листопада.