Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані

Джерело: пресслужба Нобелівської премії

Цьогоріч Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.

“Її відважна боротьба коштувала величезних особистих втрат. Загалом режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів засуджував і засудив загалом до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом. Поки я говорю, Мохаммаді все ще перебуває у в’язниці”, – розповіла голова Нобелівського комітету Норвегії Беріт Райс-Андерсен під час оголошення.

Відомо, що у вересні 2022 року в Ірані померла 22-річна Махса Аміні, яку заарештувала поліція моралі за порушення закону про хіджаб. Після цього в країні поширилися протести проти режиму, який прийшов до влади у 1979 році.

Під гаслом “Жінка – Життя – Свобода” сотні тисяч іранців долучилися до мирних протестів проти жорстокості влади та утисків жінок. Понад 500 демонстрантів було вбито, тисячі зазнали поранень, близько 20 тисяч було заарештовано.

“Гасло, обране демонстрантами – “Жінка – Життя – Свобода” – якнайкраще відображає самовідданість і роботу Наргес Мохаммаді”, – йдеться у заяві Нобелівського комітету.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.