Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані
Джерело: пресслужба Нобелівської премії
Цьогоріч Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.
“Її відважна боротьба коштувала величезних особистих втрат. Загалом режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів засуджував і засудив загалом до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом. Поки я говорю, Мохаммаді все ще перебуває у в’язниці”, – розповіла голова Нобелівського комітету Норвегії Беріт Райс-Андерсен під час оголошення.
Відомо, що у вересні 2022 року в Ірані померла 22-річна Махса Аміні, яку заарештувала поліція моралі за порушення закону про хіджаб. Після цього в країні поширилися протести проти режиму, який прийшов до влади у 1979 році.
Під гаслом “Жінка – Життя – Свобода” сотні тисяч іранців долучилися до мирних протестів проти жорстокості влади та утисків жінок. Понад 500 демонстрантів було вбито, тисячі зазнали поранень, близько 20 тисяч було заарештовано.
“Гасло, обране демонстрантами – “Жінка – Життя – Свобода” – якнайкраще відображає самовідданість і роботу Наргес Мохаммаді”, – йдеться у заяві Нобелівського комітету.
- Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію американській економістці, професорці Гарвардського університету Клаудії Голдін. Вона отримала нагороду “за поглиблення розуміння результатів роботи жінок на ринку праці”.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.