Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані

Джерело: пресслужба Нобелівської премії

Цьогоріч Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням “за її боротьбу проти пригноблення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх”.

“Її відважна боротьба коштувала величезних особистих втрат. Загалом режим заарештовував її 13 разів, п’ять разів засуджував і засудив загалом до 31 року ув’язнення та 154 ударів батогом. Поки я говорю, Мохаммаді все ще перебуває у в’язниці”, – розповіла голова Нобелівського комітету Норвегії Беріт Райс-Андерсен під час оголошення.

Відомо, що у вересні 2022 року в Ірані померла 22-річна Махса Аміні, яку заарештувала поліція моралі за порушення закону про хіджаб. Після цього в країні поширилися протести проти режиму, який прийшов до влади у 1979 році.

Під гаслом “Жінка – Життя – Свобода” сотні тисяч іранців долучилися до мирних протестів проти жорстокості влади та утисків жінок. Понад 500 демонстрантів було вбито, тисячі зазнали поранень, близько 20 тисяч було заарештовано.

“Гасло, обране демонстрантами – “Жінка – Життя – Свобода” – якнайкраще відображає самовідданість і роботу Наргес Мохаммаді”, – йдеться у заяві Нобелівського комітету.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.

Голова ОВА Олег Синєгубов поінформував, що регіон отримав нові інклюзивні автобуси, придбані за державну субвенцію та місцеві бюджети. Вони забезпечать підвіз учнів для п’яти освітніх закладів у громадах Лозівського і Красноградського районів.

У Національній академії наук Білорусі вирішили скласти списки співробітників, котрим дозволять користуватися Інтернетом на робочому місці. Про це із посиланням на відповідний документ повідомив білоруський учений-хімік Сергій Бесараб.