Унаслідок кліматичних змін пиво може змінити свій смак – дослідження
Джерело: Nature Communications
Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.
Згідно з результатами дослідження, такий сценарій пов’язаний із ризиком посилення сільськогосподарських посух, які спричинять зниження врожайності та якості хмелю – одного з основних компонентів у виробництві пива.
За словами науковців, відповідні процеси вже розпочалися, і, якщо їх не зупинити, протягом 2021-2050 років врожайність хмелю впаде на 12-35% на територіях основних регіонів Європи, які займаються вирощуванням цієї культури.
“Дослідження вказує на викликане змінами клімату зниження якості та кількості традиційного ароматичного хмелю в Європі та вимагає термінових заходів адаптації для стабілізації міжнародних ринкових мереж”, – пояснили вчені.
При цьому відповідні наслідки особливо відчують виробники пива у Великій Британії, Словенії, Португалії та Іспанії.
Зазначено, що фермери будуть змушені “пристосуватися” до таких змін та подумати, як вберегти свій врожай від засухи та знищення.
“Оскільки сільськогосподарські посухи прогнозуються з високою ймовірність у Південній Європі та з середньою ймовірністю – у Центральній Європі, слід розширити площу вирощування ароматичного хмелю на 20% порівняно з поточною площею виробництва, щоб компенсувати майбутній занепад”, – йдеться в дослідженні.
- Внаслідок екстремальних погодних умов та грибкових захворювань, які серйозно уразили місцеві виноградники, цьогоріч виробництво вина в Італії знизиться на 12%.
- У Португалії вибухнули два резервуари спиртзаводу, що призвело до затоплення вином вулиць у місті Анадії. Компанія-виробник вже заявила, що візьме на себе витрати, пов’язані з очищенням і ремонтом пошкоджень.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
За даними синоптиків у середу, 25 грудня, у більшості областей очікується суха погода.
Вранці 25 грудня війська РФ почали масовано атакувати Україну ракетами. Основна ціль – енергетичні об’єкти.
Від ранку 25 грудня війська РФ розпочали масований ракетний удар по Україні. У кількох областях пролунали вибухи.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
Комітет захисту журналістів у листі до президента Володимира Зеленського від 19 грудня закликав вжити заходів для забезпечення вільної роботи журналістів й медіа, та разом з тим, покарання відповідальних за залякування журналістів.