Унаслідок кліматичних змін пиво може змінити свій смак – дослідження
Джерело: Nature Communications
Кліматичні зміни можуть спричинити зміну смаку пива в майбутньому. При цьому його вартість зросте у низці регіонів Європи.
Згідно з результатами дослідження, такий сценарій пов’язаний із ризиком посилення сільськогосподарських посух, які спричинять зниження врожайності та якості хмелю – одного з основних компонентів у виробництві пива.
За словами науковців, відповідні процеси вже розпочалися, і, якщо їх не зупинити, протягом 2021-2050 років врожайність хмелю впаде на 12-35% на територіях основних регіонів Європи, які займаються вирощуванням цієї культури.
“Дослідження вказує на викликане змінами клімату зниження якості та кількості традиційного ароматичного хмелю в Європі та вимагає термінових заходів адаптації для стабілізації міжнародних ринкових мереж”, – пояснили вчені.
При цьому відповідні наслідки особливо відчують виробники пива у Великій Британії, Словенії, Португалії та Іспанії.
Зазначено, що фермери будуть змушені “пристосуватися” до таких змін та подумати, як вберегти свій врожай від засухи та знищення.
“Оскільки сільськогосподарські посухи прогнозуються з високою ймовірність у Південній Європі та з середньою ймовірністю – у Центральній Європі, слід розширити площу вирощування ароматичного хмелю на 20% порівняно з поточною площею виробництва, щоб компенсувати майбутній занепад”, – йдеться в дослідженні.
- Внаслідок екстремальних погодних умов та грибкових захворювань, які серйозно уразили місцеві виноградники, цьогоріч виробництво вина в Італії знизиться на 12%.
- У Португалії вибухнули два резервуари спиртзаводу, що призвело до затоплення вином вулиць у місті Анадії. Компанія-виробник вже заявила, що візьме на себе витрати, пов’язані з очищенням і ремонтом пошкоджень.
- Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.
За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.
27 липня відзначається День ходіння на ходилицях, День трансатлантичного зв’язку та День народження гамбургера. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Пантелеймона.
За даними синоптиків у неділю, 27 липня, в низці областей України очікується негода.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.