Законодавці США закликають Білий дім запевнити Ізраїль у стриманості
Джерело: AL Jazeera
П’ятдесят п’ять законодавців США звернулися до Білого дому з проханням тиснути на Ізраїль, щоб той дотримувався міжнародного права.
У зверненні йдеться, що законодавці “глибоко стурбовані” наказом Ізраїлю палестинцям евакуювати північну частину сектора Газа, а також “повною облогою” анклаву.
Вони зазначили, що будь-які додаткові запити про допомогу до Конгресу повинні включати гуманітарну допомогу “як для палестинців у Газі, так і для ізраїльтян”.
Білий дім не засудив ізраїльський наказ евакуювати північну частину Гази. Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі сьогодні відмовився висловити свою позицію щодо кроку Ізраїлю, але назвав це “важким завданням”.
Нагадаємо, що ізраїльські військові у своїй заяві від 13 жовтня дали жителям північної частини сектора Гази 24 години на евакуацію до південної частини території.
Своєю чергою Організація Об’єднаних Націй заявила, що така евакуація спричинить переміщення понад мільйона осіб і призведе до “руйнівних гуманітарних наслідків”.
Речник ООН Стефан Дюжаррік заявив, що вони “рішуче закликали” ЦАХАЛ скасувати наказ, щоб уникнути перетворення “те, що вже є трагедією, на катастрофічну ситуацію”.
У заяві ізраїльських військових мовиться, що цивільне населення Гази повинно евакуюватись на південь заради власної безпеки.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що блокада Сектору Гази порушує міжнародне право.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.
Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.
У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.