Україна та Молдова організують спільний контроль ще на одному залізничному пункті пропуску

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Україна та Молдова підписали протокол щодо організації спільного контролю на пункті пропуску для залізничного сполучення “Новосавицька-Кучурган” на території України.

Відповідний протокол був підписаний головами прикордонних і митних служб обох країн.

“Весною ми вперше застосували спільний контроль на залізниці в пункті пропуску “Серпневе 1 — Басараб’яска”. Ця практика відмінно себе зарекомендувала. Це суттєво сприяє українському експорту, вдвічі зменшує тривалість усіх процедур, мінімізує черги, заощаджує державні кошти. В перспективі досвід спільного контролю застосуємо на всіх пунктах пропуску з Молдовою і, переконаний, на кордонах з усіма нашими сусідами-державами ЄС”, – повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також глава уряду наголосив, що спільний контроль на пунктах пропуску дасть переваги обом країнам у логістичній, торговельній та економічній сферах.

Прем’єр-міністр відзначив, що Україна, Молдова й Румунія в тристоронній співпраці мають всі можливості активізувати логістичні коридори, щоб диверсифікувати шляхи українського експорту.

Крім того, під час онлайн-зустрічі прем’єр-міністри України та Молдови обговорили подальші кроки щодо розвитку логістичних коридорів, економічне та енергетичне співробітництво.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.