У Великій Британії проходять пропалестинські протести

Джерело: BBC News
По всій Великій Британії відбуваються пропалестинські протести, зокрема в Лондоні та Манчестері.
У Лондоні тисячі людей зібралися біля New Broadcasting House BBC. Також було залучено понад 1000 поліціянтів.
Поліція попередила, що будь-хто, хто підтримує заборонену терористичну організацію ХАМАС, може бути заарештований.
У Лондоні під час демонстрації Кампанії солідарності з Палестиною люди розмахували прапорами Палестини та плакатами підтримки.

Фото: BBC News
Один протестувальник, Майк, із північно-західного Лондона, сказав:
“Несправедливість ситуації просто неймовірна”.
Акція протесту в Лондоні почалася в штаб-квартирі BBC в Портленд-Плейс, яку вночі розгромили, вхід у будівлю облили червоною фарбою.

Фото: BBC News
Читайте також: BBC хочуть залишатись «об’єктивними» та відмовляються називати ХАМАС «терористами».
Представник столичної поліції сказав:
“Нам відомо про кримінальне пошкодження будівлі на Портленд-Плейс, W1A. На даному етапі немає припущень, що це пов’язано з будь-якою групою протесту”.
У п’ятницю заступник помічника комісара поліції Лоуренс Тейлор заявив на брифінгу для преси, що після нападів ХАМАС у Лондоні спостерігалося “значне зростання” антисемітських інцидентів.
Прем’єр-міністр Ріші Сунак назвав зростання “огидним” і додав, що Ізраїль має “повне право захищатися” від атак ХАМАС, але підкреслив, що безпека цивільних осіб має бути “головною для нас”.
- Офіційні особи, діючі та колишні представники розвідувальних служб, військові та представники Конгресу США вважають, що неспроможність Ізраїлю передбачити атаку ХАМАС насамперед через брак уяви.
- П’ятдесят п’ять законодавців США звернулися до Білого дому з проханням тиснути на Ізраїль, щоб той дотримувався міжнародного права.
- Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив з короткою заявою щодо атаки ЦАХАЛу по секторі Гази. За словами політика, вони триватимуть до повного знищення палестинського угруповання ХАМАС.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.