Атака ХАМАС на Ізраїль поклала край стосункам Нетаньягу та Путіна – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

За інформацією ЗМІ, між прем’єр-міністром Ізраїлю та президентом Росії зберігалось “тепле спілкування”, однак зараз цьому прийшов кінець.

Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, після якого чимало міжнародних лідерів припинили співпрацю з російським президентом Володимиром Путіним, прем’єр-міністру Ізраїля Біньяміну Нетаньягу вдавалось зберігати теплі стосунки з очільником Кремля.

У виданні зауважили, що стосунки Нетаньягу та Путіна не погіршились навіть після того, як РФ зблизилась з Іраном, який є ворогом Ізраїля.

Політики підтримували зв’язок телефоном і Нетаньягу повідомив про підхід до війни в Україні, відмовившись надавати Києву летальну допомогу або системи протиповітряної оборони, попри тиск Заходу.

Однак все змінилось після атаки палестинського угруповання ХАМАМ на Ізраїль 7 жовтня.

“Тепер, після смертоносної атаки підтримуваних Іраном бойовиків ХАМАС на Ізраїль, ці розмови, схоже, припинилися. Путін – один з небагатьох світових лідерів, який не подзвонив Нетаньягу, щоб висловити співчуття у зв’язку з загибеллю понад 1300 ізраїльтян, вбитих ХАМАСом під час цієї атаки”, – мовиться у статті.

Зазначається, що припинення угоди між Росією та Ізраїлем свідчить про широкі тектонічні зрушення, що відбуваються в ролі Росії на Близькому Сході відтоді, як Путін розпочав війну в Україні.

Росія в обмін на ударні БпЛА надала Ірану навчально-тренувальні літаки Як-130 і розглядає можливість продажу Ірану винищувачів Су-35, що може змінити баланс повітряних сил на Близькому Сході.

Окрім цього, Кремль має внутрішні причини вітати війну якомога далі від російських кордонів, зокрема президентські вибори у Росії, заплановані на березень, оскільки Путін шукає спосіб відволіктися від війни в Україні.

  • Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявило, що цінує заяву Росії, яка засудила обстріли сектора Гази Ізраїлем і вітає “невтомні зусилля РФ” зупинити ці атаки.

Співробітнику уряду США заборонили виїжджати з Китаю після поїздки туди в особистих справах. Це не вперше, коли Пекін забороняє громадянам Штатів виїжджати з країни.

У французькому місті Авіньйон покажуть тригодинну виставу, засновану на реальному суді проти чоловіків, які ґвалтували Жизель Пеліко упродовж десяти років та її законного чоловіка, який накачував жінку наркотиками й запрошував гостей.

22 липня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику підрозділу НАБУ з дислокацією в м. Дніпро, підозрюваного у пособництві РФ.

Адміністрація президента США оприлюднила понад 230 тисяч файлів, пов’язаних з убивством темношкірого лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга у квітні 1968 року.

Детективи Бюро економічної безпеки у Волинській області викрили групу осіб, які підпільно виготовляли сигарети на території дитячого табору.