Працівники Букв зазнали масованої кібератаки

Сьогодні, близько 18:20, одразу декілька співробітників Букв зазнали кібератак.
На особисті номери телефонів та у месенджери надійшли повідомлення з одноразовими паролями для, нібито, “відновлення доступу” до ряду ресурсів, а також дзвінки з невідомих однотипних номерів, які переривались при спробі відповісти. Також зафіксовано спроби отримати доступ до соцмереж співробітників зі сторонніх пристроїв.
Редакція розцінює це як тиск на працівників видання з метою перешкоджання його роботі та має намір звернутись до правоохоронних органів у передбаченому законом порядку, оскільки вже не вперше впродовж останніх кількох місяців працівники Букв зазнають тиску та переслідування.
Нагадаємо, норми статті 171 Кримінального кодексу України передбачають, що вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю – карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.
Через початок повномасштабного вторгнення український важкоатлет Олександр Пєлєшенко залишив свою спортивну діяльність, аби стати на захист країни. Проходив службу в одній з бригад територіальної оборони Києва, далі був частиною 79-ї ОДШБр, з грудня 2022 доєднався до 47-ї ОМБр. Загинув спортсмен під час військової служби у травні минулого року.В пам’ять про Олександра Пєлєшенка відбудеться турнір з важкої атлетики — змагання, що збере друзів, колег та атлетів різних рівнів підготовки, аби вшанувати силу, відданість та незламний дух героя.