Президент Туреччини передав у парламент протокол про вступ Швеції до НАТО

Джерело: пресслужба президента Туреччини

23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Ердоган тривалий час відкладав ратифікацію членства Швеції, звинувачуючи Стокгольм у надто м’якому ставленні до “курдських бойовиків” та інших груп, які, на його думку, є загрозою безпеці.

Швеція та її сусідка Фінляндія, шукаючи захисту під парасолькою безпеки НАТО, відмовилися від військової позаблоковості після того, як глава РФ Володимир Путін наказав своїм військам вдертися в Україну в лютому 2022 року.

Усі 31 член НАТО мають підтримати членство Швеції. У квітні до військового альянсу приєдналася Фінляндія.

Стокгольм нещодавно висловив сподівання, що турецькі законодавці ратифікують заявку на вступ до НАТО у жовтні, як було домовлено на саміті НАТО в липні.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що Анкара і Будапешт тісно співпрацюють у цьому питанні.

Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.

Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.

Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.

За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.

В суботу, 19 квітня, в Грузії вдруге за місяць сталися масштабні відключення електроенергії.