Рогозін пропонував Путіну вдарити по Україні космічною ракетою з тротилом – Bild

Джерело: Bild

За інформацією Bild, група російських високопосадовців і науковців планує мегатеракт в Україні, щоб справити враження на диктатора Путіна. Зокрема ще у січні 2023 року колишній глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін пропонував президенту РФ вдарити по великому місту України космічною ракетою типу “Союз”, начиненою вибухівкою.

Видання ексклюзивно має понад сім хвилин запису розмов між Рогозіним і нинішнім керівником дочірнього підприємства Роскосмосу “Ракетно-космічний центр “Прогрес” Дмитром Барановим, які підтверджують це.

“Прогрес” виробляє ракети-носії, які використовуються для запуску пілотованих кораблів і транспортних кораблів до “Міжнародної космічної станції”, а також для запуску іноземних корисних вантажів.

На записі Рогозін та Баранов обговорюють можливість того, щоб ракета у напрямку України “прилетіла з півночі, а не зі сходу”, тобто з російського космодрому Плесецьк в Архангельській області замість космодрому Східний на кордоні з Китаєм. Пояснюючи, що відтак на борту можна буде перевозити більше вибухових речовин.

На записі Баранов стверджує, що 50-метрова ракета-носій може прямувати “у будь-якому напрямку, який ми хочемо”, проте є проблема: через надзвуковий вхід в атмосферу важкі фугасні авіабомби або керовані боєголовки перегріватимуться при швидкості 6 км/сек.

Це надзвуковий вхід в атмосферу, і існуючі важкі “фаби” не працюють, вони починають перегріватися, в них руйнується ТНТ (тринітротолуол), і, відповідно, потужність падає критично. А те, що кероване, воно теж надзвук, воно теж не призначене для цього, і не має захисту від перегріву, — каже Баранов.

Після чого Рогозін обіцяє порадитися з головним конструктором Московського інституту теплотехніки Юрієм Соломоновим.

Ще однією проблемою, яку виділяють Рогозін і Баранов, є небезпека того, що частини ракети можуть впасти на територію Росії на шляху до України. Похибка при ударі може становити від 50 до 100 км. Рогозін просить Баранова прорахувати ці деталі та запитує, скільки часу займе підготовка операції.

Стандартне коригування – шість-дев’ять місяців, але зараз ми навчилися перераховувати програми польотів за місяць-два. Якщо буде потрібно якесь коригування, це може зайняти шість місяців, але це верхня межа, – відповідає директор “Прогресу”.

У виданні повідомляють, що замість того, щоб називати Путіна на ім’я, його поплічники говорять або про “начальника”, “верховного” або – глузливо – про “великого і страшного” – маючи на увазі колишніх російських правителів Петра Першого та Івана Грозного.

Ексглава “Роскосмосу” зазначив, що передасть Путіну через главу адміністрації президента Антона Вайно. Пізніше в телефонній розмові він розповідає Баранову, що Вайно дуже зацікавлений і попросив надати “документ”, щоб передати.

За інформацією Bild, план було доведено до Путіна 16 січня 2023. Одначе, як він відреагував на нього – невідомо, як і те, чи віддав він наказ реалізувати божевільний план ракетного терору.

Керівника “Роскосмосу” Дмитра Рогозіна було звільнено у липні 2022 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.