Через глобальне потепління в Беринговому морі зникли 10 млрд снігових крабів

Джерело: Newsweek

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Science, внаслідок глобального потепління у Беринговому морі зникли 10 мільярдів снігових крабів (крабів-стригунів). Зокрема це пов’язано з тим, що вказане кліматичне явище викликало безпрецедентний масовий голод серед цих видів.

Результати дослідження показали, що морські хвилі тепла, викликані зміною клімату Землі, спричинили загибель крабів у період з 2018 по 2021 рік. Краби зникли стадами після періоду історично високої чисельності та кількох теплових хвиль у морі. Науковці припускали, що краби перемістилися в іншу частину моря, але результати показали, що це малоймовірно.

“Отже, малоймовірно, що всі зниклі з шельфу краби знаходяться на схилі. Враховуючи ці спостереження, можливим винуватцем основної частини колапсу є смертність”, – йдеться в дослідженні.

Так, під час дослідження вченим вдалося встановити, як морські теплові хвилі сприяли зменшенню кількості “екологічно та комерційно важливих видів”. Хоча температура моря залишалася в тепловому діапазоні крабів, це значно збільшило потреби цього виду в калоріях.

“Це збільшення в поєднанні з обмеженням ареалу призвело до несподіваного масового голоду”, – зауважили науковці.

Водночас науковці представили дві карти (одна за 2018 рік, а інша за 2021 рік), які демонструють зміну щільності краба-стригуна на східному шельфі Берингового моря. На карті 2018 року кластери червоного кольору позначають райони, де популяція снігових крабів була в достатку. Однак карта 2021 року показала, що їхня чисельність істотно скоротилася.

Фото: science

Як розповіли у виданні, до масового голоду надмірний вилов риби вважався найбільшою загрозою для цього виду. Ця загроза тепер змінилася.

“Надмірний вилов риби історично був найбільшою загрозою для глобального рибальства, але в багатьох частинах світу цю проблему можна вирішити шляхом ретельного управління. Зміна клімату є наступною екзистенційною кризою для рибальства, а снігові краби є яскравим прикладом того, як швидко перспективи популяції можуть змінитися. У 2018 році прогнозувалося, що улови збільшаться до рівня, що не спостерігався десятиліттями. Три роки по тому популяція різко скоротилася”, – зазначили автори дослідження.

За даними синоптиків у п’ятницю, 11 квітня, майже по всій країні очікуються опади та складні погодні умови.

Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.