Російський олігарх Фрідман програв у Верховному суді справу щодо утримання особняка

Джерело: The Standard

Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції, програв позову у Високому суді проти санкційного відомства Великої Британії через його відмову дозволити виплати на утримання лондонського особняка, де розміщено колекцію мистецтва вартістю 44 мільйони фунтів стерлінгів.

Фрідман подав до суду на британське управління санкцій OFSI після того, як воно відмовило йому в дозволі на щомісячні платежі в розмірі 30 000 фунтів стерлінгів, щоб запобігти занепаду будинку Athlone House, який він купив за 65 мільйонів фунтів.

Офіс також відхилив прохання Фрідмана про те, щоб мати можливість платити 1850 фунтів стерлінгів на місяць для роботи інтегрованої системи освітлення, опалення та зв’язку, а також для фінансування заробітної плати персоналу, “не пов’язаного з охороною”.

Адвокати Фрідмана стверджували, що рішення були незаконними, заявивши, що 168-річній власності, яку він купив у 2016 році, загрожує “ризик зневаги”.

OFSI заявив, що відхилив запити на витрати, які, за їхніми словами, дозволили б Фрідману насолоджуватися його “способом життя” до санкцій, і що вони відхилили виплати Athlone House Limited (AHL), компанії, яка утримує майно, оскільки її одноосібний директор Нігіна Заірова також підпадає під санкції.

У письмовому рішенні, винесеному в четвер, 26 жовтня, суддя Сайні відхилив юридичний позов Фрідмана, постановивши, що OFSI діяв законно, раціонально, а не “процедурно несправедливим способом”.

Суддя сказав, що мету режиму санкцій буде “підірвано”, якщо дозволити здійснювати платежі компанії, контрольованій особою, яка потрапила під санкції.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.