Шукаючи підтримки Заходу, влада Вірменії планує закрити російську військову базу
Джерело: Нікол Пашинян у коментарі Wall Street Journal
Залишена напризволяще своїм традиційним союзником і затиснута між двома ворогуючими сусідами, Вірменія шукає підтримки Заходу, оскільки побоюється нової війни. Прем’єр-міністр республіки Нікол Пашинян нещодавно заявив, що влада Вірменії не бачить жодних переваг у збереженні присутності російської військової бази в країні.
Пашинян зазначив, що нині Єреван шукає нових партнерів, оскільки Москва не виконала своїх союзницьких зобов’язань. Глава уряду зауважив, що особливо яскраво це виявилося під час збройної операції Азербайджану в Нагірному Карабаху, яка відбулася минулого місяця і закінчилася капітуляцією невизнаної республіки, а також масовою втечею вірмен із регіону.
Ці події, по суті, привели нас до рішення, що нам необхідно диверсифікувати наші відносини у сфері безпеки, і ми зараз намагаємося це зробити, – заявив Пашинян.
У Вірменії наразі перебуває 102-га російська військова база. Її чисельність – близько 3500 військовослужбовців. Створена у 1995 році, вона несе бойове чергування в межах Об’єднаної системи ППО СНД згідно з міждержавним договором терміном на 49 років.
Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.
8 січня відбувалась акція протесту вірменського національно-демократичного руху “Бевер” (“Полюс”) поблизу розташування гарнізону 102-ї російської військової бази в місті Ґюмрі.
- До кінця 2023 року Вірменія готова підписати з Азербайджаном договір про мир та нормалізацію відносин. Про це 17 жовтня заявив вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, виступаючи в Європарламенті.
- 3 жовтня Національні збори Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.
- Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.
Дослідники з університету в Теджоні, Південна Корея, розробили новий препарат, що успішно відновлює зір.
16 липня ЦАХАЛ оприлюднив відео ударів по Сирії, підтвердивши атаку по штаб-квартирі Генштабу Збройних сил країни.
У Державному бюро розслідувань прокоментували обшуки у квартирі матері загиблого Героя України, льотчика Андрія Пільщикова на позивний “Джус”.
Американська акторка та режисерка Кеті Бейтс стала найстаршою в історії номінанткою на премію “Еммі”.
Нацполіція викрила масштабну фармацевтичну схему з виробництва та збуту українських ліків на території Росії. Головним її фігурантом є власник однієї з найбільших фармацевтичних корпорацій України та за сумісництвом колишній народний депутат, який нині знаходиться під санкціями РНБО.