У кінопрокат вийшла історична драма «ШТТЛ»: про історію єврейського поселення на Львівщині

Джерело: Держкіно
У Києві відбувся допрем’єрний показ українсько-французької історичної драми “ШТТЛ” режисера Аді Волтера.
У стрічці, спільного виробництва України та Франції, розвивається історія єврейського поселення на Львівщині біля кордону з Польщею.
Події охоплюють одну добу 21 червня 1941 року напередодні вторгнення фашистів на територію України.
Сюжет фільму про червень 1941 року. У єврейському штетлі на Львівщині триває підготовка до весілля сина м’ясника і доньки рабина.
Інтрига цієї, здавалося б, звичайної події полягає в тому, що наречена Юна любить іншого і він, Мендель, планує її викрадення. Водночас до штетла наближається нацистський ескадрон смерті.
В український прокат фільм вийшов 26 жовтня.
Допрем’єрний показ відбувся у форматі великого культурного заходу, який містив у собі показ стрічки, зустріч із творчою групою, а також фотовиставку “Зниклий світ” від Меморіального Центру Голокосту “Бабин Яр”, за підтримки благодійного фонду “Якщо не зараз, то коли”.
Захід відвідали дипломати, представники посольств, провідні культурні та громадські діячі.
- Українська стрічка “Ля Палісіада” режисера Філіпа Сотниченка отримала приз як найкращий ігровий фільм на кінофестивалі Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві.
- Українська стрічка режисера Дениса Тарасова “БожеВільні” здобула приз глядацьких симпатій на Варшавському міжнародному кінофестивалі.
- Українська акторка Рита Бурковська перемогла в номінації “найкраща європейська акторка” премії Septimius Awards 2023 у Нідерландах.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.