Український фільм «БожеВільні» отримав приз глядацьких симпатій на Варшавському фестивалі

Джерело: Держкіно
Українська стрічка режисера Дениса Тарасова “БожеВільні” здобула приз глядацьких симпатій на Варшавському міжнародному кінофестивалі.
Дебютний фільм режисера Дениса Тарасова “БожеВільні”, світова премʼєра якого відбулась 13 жовтня, отримав приз глядацьких симпатій у категорії “Художні фільми”.
Сюжет фільму “БожеВільні” знайомить глядача з долею людей, яким довелося жити в СРСР в 70-ті роки ХХ сторіччя, саме в той час, коли на його теренах набирало чергових обертів переслідування громадян за справедливе прагнення до свободи та демократії.
Саме в ті роки так звана “каральна психіатрія” – найогидніший “винахід” каральних радянських органів, досяг небачених масштабів.
Стрічка розповідає історію простої молодої людини, яку запроторили до психіатричної лікарні через любов до забороненої в ті часи західної рокмузики.
Головну роль у фільмі зіграв Костянтин Темляк.
У ролях: Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Наталія Бабенко, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Дмитро Олійник, Євген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон, Олег Стальчук, Віктор Жданов.
- Українська акторка Рита Бурковська перемогла в номінації “найкраща європейська акторка” премії Septimius Awards 2023 у Нідерландах.
- Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award.
- Стрічка української режисерки Христини Тинькевич перемогла у національному конкурсі українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.