Україна і США створили гібридні системи ППО — NYT

Джерело: The New York Times
Україна разом з США створили гібридні системи протиповітряної оборони. Розробка поєднує західні ракети та переобладнані радянські пускові установки, що є на озброєнні української армії.
За даними видання, цю програму називають FrankenSAM. Система складається з передових ракет класу “земля-повітря” західного зразка з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.
У першому варіанті поєднали радянські пускові установки “Бук” та американські ракети Sea Sparrow, а в другому створили імпровізовану наземну установку, що об’єднує радари радянської епохи і надзвукові авіаційні ракети Sidewinder. Третім варіантом є радянське обладнання та системи ППО Hawk.
Усі три зразки пройшли випробування на військових базах у США. Планується, що вони будуть доставлені до України восени.
Ймовірно, перспективною розробкою FrankenSAM стане комбінація ракет та пускової установки Patriot, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва. За словами представника Пентагону, системи вже випробовували у жовтні на ракетному полігоні Уайт-Сандс у Нью-Мексико. Роботи завершилися успішно.
- Велика Британія непохитно підтримує Україну та її найнагальніші потреби, зокрема країна готується забезпечити нові партії постачання критично важливих систем ППО для посилення протидії російським обстрілам, зокрема цивільного населення.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.